ΑΟ Καρυάς-Απόλλων Πάργας 1-4: Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Απόλλων Πάργας πέρασε εύκολα από το γήπεδο Σφακιωτών καθώς νίκησε 4-1 τον ΑΟ Καρυάς.

Ο Απόλλων Πάργας έφερε εις πέρας την αποστολή στο γήπεδο Σφακιωτών, επικρατώντας με 4-1 του ΑΟ Καρυάς στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των play-off της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Βλασσόπουλου αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους ανοίγοντας το σκορ νωρίς-νωρίς, με σκόρερ τον Φούντα στο 19ο λεπτό.

Στο 53΄ ο Βέκιος έκανε το 1-1, και ο Γκολάκος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του δύο λεπτά αργότερα.

Στο 63΄ ο Τόρες έκανε το 1-3, και ο Γκολάκος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα στο 84΄ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Οι δυο ομάδες τέλειωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν οι Χαλκιόπουλος και Χαγιάνης από τον ΑΟ Καρυάς, και οι Τόρες, Γκόγκα από τον Απόλλωνα Πάργας.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος

Βοηθοί: Φραγκούλης Π.-Τσόγκας

ΑΟ Καρυάς (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Πάπα, Χαλκιόπουλος, Χαγιάννης, Ρεκατσίνας, Σάντας, Παπαδόπουλος, Χότζας (80΄ Γιαπλές), Φούντας (58΄ Gjolena), Μονόλιθος, Ορφανός, Κρητικός (58΄Καββαδάς).

Απόλλων Πάργας (Γιώργος Μουστάκας): Σκάρπος, Μάρκος Ν. (46΄Βέκιος), Μπιστιώλης, Γκιζγκιζγιάν, Μάρκος Β., Γκόγκα, Τόρες, Γκολάκου (90΄Μπέλλος), Βάσιος (69΄Ευαγγέλου), Μηλιώνης, Καλάι (46΄Ντίσιος).