Ματσάρα δί-Χ-ως νικητή στον Λούρο

Σε ένα από τα πιο παραγωγικά παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας, Θρίαμβος Λούρου και Αμβρακικός Βόνιτσας ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 4-4.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Αμβρακικός Βόνιτσας άνοιξε το σκορ, με κεφαλιά του Θεριανού. Στο 35΄ ο Μπεκιάρης με κεφαλιά έκανε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 59΄ σουτ του Καρπούζου στο οριζόντιο δοκάρι, και στο 61΄ ο Χρήστος Δήμας με κεφαλιά έκανε το 1-2 για τον Θρίαμβο.

Δυο λεπτά κράτησε η χαρά των γηπεδούχων, αφού με απευθείας φάουλ ο Κούτσικος έκανε το 1-3 για τον Αμβρακικό.

Στο 78΄ ο Κούτσικος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 1-4.

Στο 80ο λεπτό ο Γεωργίου με πέναλτι έκανε το 2-4.

Στο 83΄ ο Γεωργίου με απευθείας φάουλ έκανε το 3-4, και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάκης Δήμας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου

Βοηθοί: Σίσκας-Ράπτης

Θρίαμβος Λούρου (Δημήτρης Μπαλάφας): Πέτρου, Σάκκος, Κώστας (60΄Κολιός Π.), Δήμας Χ., Γκούρας (46΄Καρπούζος), Πάνου, Μπρούβας, Τζαφέρης (46΄Δήμας Θ.), Χαλάστρας, Γεωργίου

Αμβρακικός Βόνιτσας (Βαγγέλης Φίντζος): Καστρινάκης, Κουτσογιώργος, Νταλάρδας, Μαργέτης, Ιωάννου, Ντόντης, Παπαδόπουλος, Θεριανός, Κούτσικος, Μπεκιάρης (90΄Ρέππας), Μπακοχρήστος