Νίκη του Αετού Αγιάς επί του ΑΟ Μύτικα (4-1) στην παράταση

Ο Αετός Αγιάς έκαμψε μετά από 120 λεπτά αγώνα την αντίσταση του «ψυχωμένου» αντιπάλου του.

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, ένταση, πάθος, συγκινήσεις, σασπένς, δραματική εξέλιξη, πέντε γκολ, και πέντε αποβολές ο Αετός Αγιάς επικράτησε με 4-1 στην παράταση του ΑΟ Μύτικα.

Ο Αετός Αγιάς προηγήθηκε στο σκορ στο 40΄ με τον Βαρτζιώτη και ο Γερασίμου έκανε το 1-1.

Ο Λιάλιος έκανε το 2-1 για τον Αετό, και ο Ντάλλας Δ. με πέναλτι που κέρδισε ο Βαρτζιώτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου εκεί με γκολ του Ηλία Λιάλιου ο Αετός Αγιάς πήρε την πολύτιμη νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση των play off και θα αντιμετωπίσει την ΑΕΝ Σαμψούντας για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σε διπλό αγώνα.

Κόκκινες: Κατωγιάννης (κόκκινη κάρτα), και οι  Αθανασίου, Ντόμαρης, Νόβας, Γκίνη (με 2η κίτρίνη κάρτα).

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Σφονδύλη-Γκαρτζονίκας

Αετός Αγιάς: Χριστοδούλου, Μυρισκλάβος, Λιάλιας (75΄Γκίνη), Σκάρπος Σ., Αθανασίου, Τζελαντίνη (112΄Τζοβάρας), Ντάλλας, Γεωργίου, Σκάρπος Χ. (69΄Ρίζος), Βαρτζιώτης (123΄ Γκογκοζώτος), Λιάλιος.

ΑΟ Μύτικα: Ντίτσος, Μύτικας, Κωλέτσης, Κατωγιάννης (92΄Φαρμάκης), Οικονόμου (78΄Ράπτης), Νόβας, Ουτσκούνης, Βερύκιος, Βέρμπής (88΄Ναστούλης), Ντόμαρης, Γερασίμου.