Mε 16 ομάδες διεξάγεται από φέτος η Α’ Ερασιτεχνική και με νέα δεδομένα.

Ο πρωταθλητής πλέον δεν θα χρειαστεί να μπει στη διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική αλλά ανεβαίνει απευθείας.
Όσον αφορά το πόσες ομάδες θα υποβιβαστούν, τέσσερις θα αποχαιρετήσουν την κατηγορία.
Η πρεμιέρα είναι προγραμματισμένη το Σαββατοκύριακο 10-11 Σεπτεμβρίου.

Το πρόγραμμα της Α’ 2016-2017:

1η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – ΑΟ Βελισσαρίου
Αγία Μαρίνα – Πίνδος Κόνιτσας
Θύελλα Ελεούσας – ΑΕ Χουλιαράδων
Δόξα Κρανούλας – Θρίαμβος Σερβιανών
ΠΑΣ Κράψης – Αμπελόκηποι
Προοδευτική Περάματος – ΑΟ Ανατολής
Τιτάν Λογγάδων – Θύελλα Κατσικάς
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – ΠΑΟ Κουτσελιού

2η Αγωνιστική
Αγία Μαρίνα – Πασσαρών Ροδοτοπίου
ΑΟ Βελισσαρίου – Θύελλα Ελεούσας
Πίνδος Κόνιτσας – Δόξα Κρανούλας
ΑΕ Χουλιαράδων – ΠΑΣ Κράψης
Θρίαμβος Σερβιανών – Προοδευτική Περάματος
Αμπελόκηποι – Τιτάν Λογγάδων
ΑΟ Ανατολής – ΠΑΟ Κουτσελιού
Θύελλα Κατσικάς – Κένταυρος Μουσιωτίτσας

3η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Θύελλα Ελεούσας
Δόξα Κρανούλας – Αγία Μαρίνα
ΠΑΣ Κράψης – ΑΟ Βελισσαρίου
Προοδευτική Περάματος – Πίνδος Κόνιτσας
Τιτάν Λογγάδων – ΑΕ Χουλιαράδων
ΠΑΟ Κουτσελιού – Θρίαμβος Σερβιανών
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Αμπελόκηποι
ΑΟ Ανατολής – Θύελλα Κατσικάς

4η Αγωνιστική
Δόξα Κρανούλας – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Θύελλα Ελεούσας – ΠΑΣ Κράψης
Αγία Μαρίνα – Προοδευτική Περάματος
ΑΟ Βελισσαρίου – Τιτάν Λογγάδων
Πίνδος Κόνιτσας – ΠΑΟ Κουτσελιού
ΑΕ Χουλιαράδων – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Θρίαμβος Σερβιανών – Θύελλα Κατσικάς
Αμπελόκηποι – ΑΟ Ανατολής

5η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – ΠΑΣ Κράψης
Προοδευτική Περάματος – Δόξα Κρανούλας
Τιτάν Λογγάδων – Θύελλα Ελεούσας
ΠΑΟ Κουτσελιού – Αγία Μαρίνα
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – ΑΟ Βελισσαρίου
Θύελλα Κατσικάς – Πίνδος Κόνιτσας
ΑΟ Ανατολής – ΑΕ Χουλιαράδων
Θρίαμβος Σερβιανών – Αμπελόκηποι

6η Αγωνιστική
Προοδευτική Περάματος – Πασσαρών Ροδοτοπίου
ΠΑΣ Κράψης – Τιτάν Λογγάδων
Δόξα Κρανούλας – ΠΑΟ Κουτσελιού
Θύελλα Ελεούσας – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Αγία Μαρίνα – Θύελλα Κατσικάς
ΑΟ Βελισσαρίου – ΑΟ Ανατολής
Πίνδος Κόνιτσας – Αμπελόκηποι
ΑΕ Χουλιαράδων – Θρίαμβος Σερβιανών

7η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Τιτάν Λογγάδων
ΠΑΟ Κουτσελιού – Προοδευτική Περάματος
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – ΠΑΣ Κράψης
Θύελλα Κατσικάς – Δόξα Κρανούλας
ΑΟ Ανατολής – Θύελλα Ελεούσας
Αμπελόκηποι – Αγία Μαρίνα
Θρίαμβος Σερβιανών – ΑΟ Βελισσαρίου
Πίνδος Κόνιτσας – ΑΕ Χουλιαράδων

8η Αγωνιστική
ΠΑΟ Κουτσελιού – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Τιτάν Λογγάδων – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Προοδευτική Περάματος – Θύελλα Κατσικάς
ΠΑΣ Κράψης – ΑΟ Ανατολής
Δόξα Κρανούλας – Αμπελόκηποι
Θύελλα Ελεούσας – Θρίαμβος Σερβιανών
Αγία Μαρίνα – ΑΕ Χουλιαράδων
ΑΟ Βελισσαρίου – Πίνδος Κόνιτσας

9η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΟ Κουτσελιού
ΑΟ Ανατολής – Τιτάν Λογγάδων
Αμπελόκηποι – Προοδευτική Περάματος
Θρίαμβος Σερβιανών – ΠΑΣ Κράψης
ΑΕ Χουλιαράδων – Δόξα Κρανούλας
Πίνδος Κόνιτσας – Θύελλα Ελεούσας
ΑΟ Βελισσαρίου – Αγία Μαρίνα

10η Αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – ΑΟ Ανατολής
ΠΑΟ Κουτσελιού – Αμπελόκηποι
Τιτάν Λογγάδων – Θρίαμβος Σερβιανών
Προοδευτική Περάματος – ΑΕ Χουλιαράδων
ΠΑΣ Κράψης – Πίνδος Κόνιτσας
Δόξα Κρανούλας – ΑΟ Βελισσαρίου
Θύελλα Ελεούσας – Αγία Μαρίνα

11η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – ΑΟ Ανατολής
Αμπελόκηποι – Θύελλα Κατσικάς
Θρίαμβος Σερβιανών – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
ΑΕ Χουλιαράδων – ΠΑΟ Κουτσελιού
Πίνδος Κόνιτσας – Τιτάν Λογγάδων
ΑΟ Βελισσαρίου – Προοδευτική Περάματος
Αγία Μαρίνα – ΠΑΣ Κράψης
Θύελλα Ελεούσας – Δόξα Κρανούλας

12η Αγωνιστική
Αμπελόκηποι – Πασσαρών Ροδοτοπίου
ΑΟ Ανατολής – Θρίαμβος Σερβιανών
Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Χουλιαράδων
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Πίνδος Κόνιτσας
ΠΑΟ Κουτσελιού – ΑΟ Βελισσαρίου
Τιτάν Λογγάδων – Αγία Μαρίνα
Προοδευτική Περάματος – Θύελλα Ελεούσας
ΠΑΣ Κράψης – Δόξα Κρανούλας

13η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΕ Χουλιαράδων – Αμπελόκηποι
Πίνδος Κόνιτσας – ΑΟ Ανατολής
ΑΟ Βελισσαρίου – Θύελλα Κατσικάς
Αγία Μαρίνα – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Θύελλα Ελεούσας – ΠΑΟ Κουτσελιού
Δόξα Κρανούλας – Τιτάν Λογγάδων
ΠΑΣ Κράψης – Προοδευτική Περάματος

14η Αγωνιστική
ΑΕ Χουλιαράδων – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Θρίαμβος Σερβιανών – Πίνδος Κόνιτσας
Αμπελόκηποι – ΑΟ Βελισσαρίου
ΑΟ Ανατολής – Αγία Μαρίνα
Θύελλα Κατσικάς – Θύελλα Ελεούσας
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Δόξα Κρανούλας
ΠΑΟ Κουτσελιού – ΠΑΣ Κράψης
Τιτάν Λογγάδων – Προοδευτική Περάματος

15η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Πίνδος Κόνιτσας
ΑΟ Βελισσαρίου – ΑΕ Χουλιαράδων
Αγία Μαρίνα – Θρίαμβος Σερβιανών
Θύελλα Ελεούσας – Αμπελόκηποι
Δόξα Κρανούλας – ΑΟ Ανατολής
ΠΑΣ Κράψης – Θύελλα Κατσικάς
Προοδευτική Περάματος – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Τιτάν Λογγάδων – ΠΑΟ Κουτσελιού

16η Αγωνιστική
ΑΟ Βελισσαρίου – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Πίνδος Κόνιτσας – Αγία Μαρίνα
ΑΕ Χουλιαράδων – Θύελλα Ελεούσας
Θρίαμβος Σερβιανών – Δόξα Κρανούλας
Αμπελόκηποι – ΠΑΣ Κράψης
ΑΟ Ανατολής – Προοδευτική Περάματος
Θύελλα Κατσικάς – Τιτάν Λογγάδων
ΠΑΟ Κουτσελιού – Κένταυρος Μουσιωτίτσας

17η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Αγία Μαρίνα
Θύελλα Ελεούσας – ΑΟ Βελισσαρίου
Δόξα Κρανούλας – Πίνδος Κόνιτσας
ΠΑΣ Κράψης – ΑΕ Χουλιαράδων
Προοδευτική Περάματος – Θρίαμβος Σερβιανών
Τιτάν Λογγάδων – Αμπελόκηποι
ΠΑΟ Κουτσελιού – ΑΟ Ανατολής
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Θύελλα Κατσικάς

18η Αγωνιστική
Θύελλα Ελεούσας – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Αγία Μαρίνα – Δόξα Κρανούλας
ΑΟ Βελισσαρίου – ΠΑΣ Κράψης
Πίνδος Κόνιτσας – Προοδευτική Περάματος
ΑΕ Χουλιαράδων – Τιτάν Λογγάδων
Θρίαμβος Σερβιανών – ΠΑΟ Κουτσελιού
Αμπελόκηποι – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Θύελλα Κατσικάς – ΑΟ Ανατολής

19η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Δόξα Κρανούλας
ΠΑΣ Κράψης – Θύελλα Ελεούσας
Προοδευτική Περάματος – Αγία Μαρίνα
Τιτάν Λογγάδων – ΑΟ Βελισσαρίου
ΠΑΟ Κουτσελιού – Πίνδος Κόνιτσας
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – ΑΕ Χουλιαράδων
Θύελλα Κατσικάς – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΟ Ανατολής – Αμπελόκηποι

20η Αγωνιστική
ΠΑΣ Κράψης – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Δόξα Κρανούλας – Προοδευτική Περάματος
Θύελλα Ελεούσας – Τιτάν Λογγάδων
Αγία Μαρίνα – ΠΑΟ Κουτσελιού
ΑΟ Βελισσαρίου – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Πίνδος Κόνιτσας – Θύελλα Κατσικάς
ΑΕ Χουλιαράδων – ΑΟ Ανατολής
Αμπελόκηποι – Θρίαμβος Σερβιανών

21η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Προοδευτική Περάματος
Τιτάν Λογγάδων – ΠΑΣ Κράψης
ΠΑΟ Κουτσελιού – Δόξα Κρανούλας
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Θύελλα Ελεούσας
Θύελλα Κατσικάς – Αγία Μαρίνα
ΑΟ Ανατολής – ΑΟ Βελισσαρίου
Αμπελόκηποι – Πίνδος Κόνιτσας
Θρίαμβος Σερβιανών – ΑΕ Χουλιαράδων

22η Αγωνιστική
Τιτάν Λογγάδων – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Προοδευτική Περάματος – ΠΑΟ Κουτσελιού
ΠΑΣ Κράψης – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Δόξα Κρανούλας – Θύελλα Κατσικάς
Θύελλα Ελεούσας – ΑΟ Ανατολής
Αγία Μαρίνα – Αμπελόκηποι
ΑΟ Βελισσαρίου – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΕ Χουλιαράδων – Πίνδος Κόνιτσας

23η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – ΠΑΟ Κουτσελιού
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Τιτάν Λογγάδων
Θύελλα Κατσικάς – Προοδευτική Περάματος
ΑΟ Ανατολής – ΠΑΣ Κράψης
Αμπελόκηποι – Δόξα Κρανούλας
Θρίαμβος Σερβιανών – Θύελλα Ελεούσας
ΑΕ Χουλιαράδων – Αγία Μαρίνα
Πίνδος Κόνιτσας – ΑΟ Βελισσαρίου

24η Αγωνιστική
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Πασσαρών Ροδοτοπίου
ΠΑΟ Κουτσελιού – Θύελλα Κατσικάς
Τιτάν Λογγάδων – ΑΟ Ανατολής
Προοδευτική Περάματος – Αμπελόκηποι
ΠΑΣ Κράψης – Θρίαμβος Σερβιανών
Δόξα Κρανούλας – ΑΕ Χουλιαράδων
Θύελλα Ελεούσας – Πίνδος Κόνιτσας
Αγία Μαρίνα – ΑΟ Βελισσαρίου

25η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Θύελλα Κατσικάς
ΑΟ Ανατολής – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
Αμπελόκηποι – ΠΑΟ Κουτσελιού
Θρίαμβος Σερβιανών – Τιτάν Λογγάδων
ΑΕ Χουλιαράδων – Προοδευτική Περάματος
Πίνδος Κόνιτσας – ΠΑΣ Κράψης
ΑΟ Βελισσαρίου – Δόξα Κρανούλας
Αγία Μαρίνα – Θύελλα Ελεούσας

26η Αγωνιστική
ΑΟ Ανατολής – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Θύελλα Κατσικάς – Αμπελόκηποι
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Θρίαμβος Σερβιανών
ΠΑΟ Κουτσελιού – ΑΕ Χουλιαράδων
Τιτάν Λογγάδων – Πίνδος Κόνιτσας
Προοδευτική Περάματος – ΑΟ Βελισσαρίου
ΠΑΣ Κράψης – Αγία Μαρίνα
Δόξα Κρανούλας – Θύελλα Ελεούσας

27η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – Αμπελόκηποι
Θρίαμβος Σερβιανών – ΑΟ Ανατολής
ΑΕ Χουλιαράδων – Θύελλα Κατσικάς
Πίνδος Κόνιτσας – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
ΑΟ Βελισσαρίου – ΠΑΟ Κουτσελιού
Αγία Μαρίνα – Τιτάν Λογγάδων
Θύελλα Ελεούσας – Προοδευτική Περάματος
Δόξα Κρανούλας – ΠΑΣ Κράψης

28η Αγωνιστική
Θρίαμβος Σερβιανών – Πασσαρών Ροδοτοπίου
Αμπελόκηποι – ΑΕ Χουλιαράδων
ΑΟ Ανατολής – Πίνδος Κόνιτσας
Θύελλα Κατσικάς – ΑΟ Βελισσαρίου
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Αγία Μαρίνα
ΠΑΟ Κουτσελιού – Θύελλα Ελεούσας
Τιτάν Λογγάδων – Δόξα Κρανούλας
Προοδευτική Περάματος – ΠΑΣ Κράψης

29η Αγωνιστική
Πασσαρών Ροδοτοπίου – ΑΕ Χουλιαράδων
Πίνδος Κόνιτσας – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΟ Βελισσαρίου – Αμπελόκηποι
Αγία Μαρίνα – ΑΟ Ανατολής
Θύελλα Ελεούσας – Θύελλα Κατσικάς
Δόξα Κρανούλας – Κένταυρος Μουσιωτίτσας
ΠΑΣ Κράψης – ΠΑΟ Κουτσελιού
Προοδευτική Περάματος – Τιτάν Λογγάδων

30η Αγωνιστική
Πίνδος Κόνιτσας – Πασσαρών Ροδοτοπίου
ΑΕ Χουλιαράδων – ΑΟ Βελισσαρίου
Θρίαμβος Σερβιανών – Αγία Μαρίνα
Αμπελόκηποι – Θύελλα Ελεούσας
ΑΟ Ανατολής – Δόξα Κρανούλας
Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Κράψης
Κένταυρος Μουσιωτίτσας – Προοδευτική Περάματος
ΠΑΟ Κουτσελιού – Τιτάν Λογγάδων

πηγή: sportsioannina.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ