Ο Μπρούβας λύτρωσε τον Θρίαμβο Λούρου στο 93΄

«Λύτρωση» στην εκπνοή για τον Θρίαμβο επί του Ερμή Καναλίου στον Λούρο, με τον Κώστα Μπρούβα να σκοράρει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και να δίνει στην ομάδα του τη νίκη με 2-1, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ο Θρίαμβος Λούρου προηγήθηκε στο σκορ στο 64΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Χρήστος Δήμας και εκτέλεσε ο Χαλάστρας. Ο Ερμής Καναλίου ισοφάρισε στο 90΄ με πλασέ του Πέτρου Θεμελή.

Λίγες στιγμές πριν ο κ. Γιώργος Ρούσος σφυρίξει για τελευταία φορά, ο Κώστας Μπρούβας εκμεταλλεύτηκε την ασθενή απόκρουση του Μπαλάφα και με πλασέ από κοντά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος

Βοηθοί: Κέφης-Σολδάτος

Θρίαμβος Λούρου (Δημήτρης Μπαλάφας): Πέτρου, Σάκκος, Τζιάκος, Γόγολος, Δήμας Χ., Κολιός Π. (82΄Κώστας), Μπρούβας, Κολιός Γ. (85΄Ζάχος), Τζαφέρης (46΄Πάνου), Χαλάστρας, Καρπούζος (46΄Γκούρας).

Ερμής Καναλίου (Βαγγέλης Πεπόνης): Μπαλάφας, Παπανίκου, Κουτρούμπας (69΄ Μουκάνος), Δάρδας Χ., Μανέ, Γκιόκας, Τσόκας, Κριτσιμάς, Παπαδόπουλος, Θεμελής, Βασιλείου.