ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Αχερουσίας 2-0: Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε στη νίκη

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για την ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, η οποία επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Αχερουσίας.

Η ομάδα του Χρήστου Τζίμα ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και έφτασε δίκαια στη νίκη, η οποία θα μπορούσε να είναι με περισσότερα τέρματα, καθώς έχασαν πολλές ευκαιρίες, με κορυφαία το χαμένο πέναλτι του Λιάσκου.

Σε γενικές γραμμές η ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων έδειξε για ακόμα μια φορά το καλό της πρόσωπο, παρουσιάζοντας συνοχή σε όλες τις γραμμές.

Τα γκολ του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου πέτυχαν οι Τσομπάι στο 24ο λεπτό και ο Γεωργίου με αυτογκόλ στο 75΄.

Στο 85΄  πέναλτι που εκτέλεσε ο Λιάσκος απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τσαβέλης.

Διαιτητής: Σολδάτος

Βοηθοί: Αναγνωστάκης-Κολίτσης

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Τζίμας): Λιάσκος, Κολιός, Μπάκας, Ξένος, Χότζα, Βασιλείου, Ντουτζιάρης, Κουτσούκης (78΄ Γεωργίου), Καρίπογλου (54΄ Τζίμας), Κόκκαλης (18΄λ.τρ. Ζήσης), Τσομπάι (71΄Παππάς).

Αναγέννηση Αχερουσίας (Αδάμ Βασιλάκης): Τσαβέλης, Τάσσης, Λένας, Μπαρκαμπάς (54΄Βασιλάκης), Γεωργίου, Τσαβέλης Σ. (51΄Λουκούμης Σ.), Φαρμάκης, Νάκος, Τζίμας (69΄Κοντοδήμας), Τσάβος, Μπράγκας.