ΠΑΣ Πρέβεζα-Αμβρακικός Βόνιτσας 3-0 (pics)

Σπουδαία νίκη με 3-0 κόντρα στον Αμβρακικό Βόνιτσας πέτυχε ο ΠΑΣ Πρέβεζα στο ουδέτερο γήπεδο του Λούρου για την 24η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Άγγελου Μπέκα ήρθε στο 26΄ με σουτ του Σκαμνέλου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48ο λεπτό  ο ΠΑΣ Πρέβεζα ευτύχησε να κάνει το 2-0, με σουτ του Τσάλα. Στο 90΄ ο Ζέρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Κέφης-Γάτσιος

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας): Μήτσιος, Νίκου, Λεόπουλος (46′ Τουλκερίδης), Ντιό, Τριάντος, Γκίνι (75′ Τουργέλης), Τσάλας, Σκαμνέλος, Καζούκας (83′ Τάσσης), Ντέτσικας (75′ Ζέρης), Ρούγκι.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Φίντζος): Καστρινάκης, Γεωργαλής (80′ Ζήκας), Νταλάρδας, Μαργέτης, Ιωάννου-Σουρτζής, Ντόντης, Παπαδόπουλος, Θεριανός, Κούτσικος, Κουτσογιώργος (57′ Ρέππας), Μπεκιάρης.