Σεριφάτο – Διομήδης 30-33

H ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της έπειτα από αυτή κόντρα στον ΙΕΚ ΞΥΝΗ, στο Αίγιο. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά (0-4), αλλά οικοδεσπότες αντέδρασαν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ (12-11) με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 16-16.

Οι «Λύκοι» με την εμπειρία τους στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ξεφύγουν με 4 γκολ (26-30) και να διατηρήσουν μια διαφορά ασφαλείας μέχρι το τέλος, κατακτώντας τη νίκη.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 30-33
Τα πεντάλεπτα:
0-4, 4-7, 9-10, 12-11, 13-13, 16-16 (ημχ.), 19-20, 21-24, 24-27, 26-30, 27-31, 30-33
ΣΕΡΙΦΑΤΟ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Νομικός, Τσεύλικος 4, Φάμπατς, Μούγιτς 5, Στούμπης 4, Ξηρός, Μπεκιάρης, Στόσιτς 4, Μαγκαφουράκης, Μανούσος, Κμπιλασβίλι 4, Χατζηκωνσταντίνου 7, Γιούπης, Βασιλειάδης 2 Αλεξόπουλος, Ζάτσε
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Αϊβαλιώτης, Ταουσιάνης 1, Γιόσμου 2, Κρεμαστιώτης 1, Αργυρού Χ. 2, Αργυρού Ι. 11, Μισαηλίδης 2, Παπαχρήστος, Τρουμπέτας 2, Δάσκαλος 4, Ράντοβιτς, Τουνγκελίδης, Πασσιάς 8, Παπαντωνόπουλος, Μπακατσέλος
Διαιτητές: Χρόνης-Αβράμης, Δίλεπτα: 2-3 Πέναλτι: 1/1-5/5

Πηγή: gazzetta.gr