“Φιλική” ήττα για την ΑΕ Καραϊσκάκης από τον Παναιτωλικό

Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την ομάδα του Παναιτωλικού, με την οποία αγωνίστηκαν ποδοσφαιριστές της Κ20 και κάποιοι επαγγελματίες, γνώρισε η ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας.
Η ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας αγωνίστηκε με όσους ποδοσφαιριστές είναι αυτή τη στιγμή διαθέσιμοι, δοκιμάστηκαν κάποιοι τερματοφύλακες, ενώ αρκετό χρόνο συμμετοχής πήραν και τέσσερις «μικροί» από την ομάδα Νέων. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε ο Γεωργούσης στο 27΄ του αγώνα, ενώ στο 88΄ η ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας έχασε πέναλτι, όταν ο Σταματόπουλος νίκησε τον Ρανγκέλοφ (ο ίδιος το είχε κερδίσει). Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σημειώσουν κι άλλα τέρματα.
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Θεοδωρόπουλος, Λιάβας, Παρράς, Μαλής, Γιαννιώτης Δ., Νταλακούρας, Τσιγγάρας, Κυζιρίδης, Γεωργούσης, Μπελεβώνης Στ., Βακράκος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σταματόπουλος, Μπακογιάννης, Πριόνας, Χριστογιάννης, Κωνσταντόπουλος, Σκιαδάς, Ευθυμίου, Σκόνδρας, Μπελεβώνης Χρ., Γκασούκας.
ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας (Σάκης Παπαβασιλείου): Κούζας, Τσοντάκης, Καψάλης, Νικολόπουλος, Χρούσιελ, Χούσος, Ψιάνος, Δημητριάδης, Μακρίδης, Γούλας, Ευαγγέλου. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ζότας, Μπαλαούρας, Καραγιαννίδης, Παπανίκου, Κουσίδης, Κόλλινς, Ρανγκέλοφ, Κυριάκης, Βλάχος, Κούσης, Βασίλας, Τσάλας.