Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Ηπείρου

Νικηφόρα συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας του τοπικού ποδοσφαίρου η Δόξα Κρανούλας, οι Λογγάδες και το Κουτσελιό και πλέον με το απόλυτο 3 νίκες σε ισάριθμα ματς βρίσκονται παρέα στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς.

Στην Ελεούσα η αναμέτρηση της Θύελλας με την Κρανούλα ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο με την φιλοξενούμενη στο δεύτερο να επικρατεί εύκολα εν τέλει σκοράροντας τρεις φορές στο τελικό 0-3.

Ματς με πάθος και ένταση αυτό στους Λογγάδες ανάμεσα σε Τιτάνα και Πέραμα με την γηπεδούχο στην τελευταία φάση της αναμέτρησης να παίρνει τη νίκη με 2-1 κόντρα στο Πέραμα που είχε ισοφαρίσει στο 87′ σε 1-1 και όλα έδειχναν ότι θα έφευγε με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα των Λογγάδων.

Στο Κουτσελιό η τοπική ομάδα επιβλήθηκε, ύστερα από ένα ωραίο παιχνίδι με τέσσερα τέρματα, του Ασβεστοχωρίου με 3-1 και βρίσκεται και αυτό στην κορυφή με 9 βαθμούς, ενώ στο ΠΕΑΚΙ τα Σερβιανά νίκησαν με 1-0 το Σταυράκι.

Η Κρύα πήρε το πρώτο της τρίποντο με διπλό (1-2) στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης στην Κόνιτσα με αντίπαλο την τοπική Πίνδο χάρη σε γκολ του Κώστα.

Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση των Μικρασιατών με την Μουσιωτίτσα.

Τέλος, οι Αμπελόκηποι έκαναν την έκπληξη καθώς επικράτησαν 0-1 της Ανατολής και την έφτασαν στους 6 βαθμούς.