Η ΑΕ Πρέβεζας πρωταθλήτρια του Παιδικού πρωταθλήματος

Η ΑΕ Πρέβεζας αναδείχτηκε πρωταθλήτρια του Παιδικού πρωταθλήματος 2015-2016, που διοργάνωσε η ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, αφού στο τελικό που έγινε σήμερα στο κατάμεστο γήπεδο του Λούρου νίκησε τον Πανλευκάδιο με σκορ 1-0 μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Η ομάδα του Αγγέλου Μπέκα που έφτασε δίκαια στην κατάκτηση του τροπαίου, χάνοντας περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, πέρα από το ένα που πέτυχε.

Στην επανάληψη η ομάδα της ΑΕ Πρέβεζας πέτυχε το γκολ που έκρινε και το ματς με πλασέ του Κοντογεώργου στο 36ο λεπτό.

Στο 68΄ ο Σακκάς με απευθείας φάουλ «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι του Βλάχου.

Διαιτητής: Χουλιάρας

Βοηθοί: Μαυροκέφαλου-Λαζάρου

ΑΕ Πρέβεζας (Μπέκας): Βαρδής, Τάσσης, Δήμας, Τσώλας, Τριαντακονσταντής, Κααραμπέτσος (59΄Νάτσης), Κοντογεώργος, Ζήκος, Σκάρπος, Σακκάς, Γεωργόπουλος (70΄Σάμπος).

Πανλευκάδιος (Κοκόλης): Βλάχος, Σαρανταένας, Κατωπόδης, Μάλφας, Ζακυνθινός (53΄Σκλήβας), Φερεντίνος, Τσιάβος, Παπαδόπουλος, Θεοχάρης (65΄Τσίπης), Καρύδης, Τζόλος (45΄Ζαβερδίνος).