Αέρας και από την Πάλαιρο ο Πανλευκάδιος

Πέρασε αέρα μέσα και από την Πάλαιρο, όπως ήταν άλλωστε φυσικό, ο Πανλευκάδιος. Με συνεχή πίεση και με φανερή την ανωτερότητα και τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, δεν δυσκολεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι να πάρουν κεφάλι στο σκορ, να πάνε με 0-2 στο ημίχρονο και να πετύχουν άλλα 4 τέρματα στο δέυτερο μέρος.

Το σκορ για τον Πανλευκάδιο άνοιξε ο Τριάντος στο 15′ όταν μετά από σέντρα του Κοκόλη ΧΖ έσπρωξε τη μπάλα προς την εστία με το στήθος.

Ο ΑΟ Παλαίρου είχε την ευκαιρία να μπει ξανά στο ματς, όταν στο 27′ ο Καλέμι ανατράπηκε στην περιοχή από τον Τριάντο, με τον διαιτητή της συνάντησης να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών. Ο Ζέλος εκτέλεσε όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ματσίγκο έκανε την κεφαλιά από κοντά, όμως η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Πανλευκάδιος πήρε προβάδισμα 2 γκολ, όταν ο Κολοβός βρέθηκε στην περιοχή μετά από πάσα του Φλούδα και πλάσαρε νικώντας τον Καραΐσκο. Σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Πανλευκάδιο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έκαναν το 0-3 στο 47′ όταν ο Κολοβός βρέθηκε και πάλι στην περιοχή, αυτή τη φορά μετά από πάσα του Χασακή, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

0-4 στο 65′ με τον Κοκόλη ΧΖ να βρίσκεται στην περιοχή έπειτα από το 1-2 με τον Κοκόλη ΧΣ, με τον αρχηγό του Πανλευκάδιου να μη δυσκολεύεται να πλασάρει τον τερματοφύλακα του ΑΟ Παλαίρου.

Ανάλογη συνέχεια για τους “ταύρους”, όταν στο 75′ ο Κολοβός έκανε το 0-5, πετυχαίνοντας και το 2ο χατ τρικ του για τη φετινή χρονιά. Το τελικό 0-6 έγραψε στο 80′ ο Τουλκερίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Διαιτητής: Λαφαζάνης  Βοηθοί: Λάζαρης-Κώτσης