Με κορυφαίο τον Μπρούβα, περίπατος του ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ στην Βόνιτσα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπρούβα που σημείωσε δύο τέρματα και …σέρβιρε ένα, ο ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ πέρασε θριαμβευτικά από την Βόνιτσα επικρατώντας του ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ με 4-0.

Τα πάντα κρίθηκαν από το πρώτο ημίχρονο όταν οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με 3-0. Ο Μπρούβας έδειξε τις …διαθέσεις του από το 4ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Λιάσκου Ρ. από τα δεξιά, δεν μπόρεσε με πλασέ να νικήσει τον Παχή που έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Η απάντηση για τον ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ ήρθε στο 17’ όταν ο Λιάσκος έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ την μπάλα έπειτα από σουτ του Μπεκιάρη. Στο 28’ ο Μπρούβας επιχείρησε με την σειρά του ένα σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Το γκολ για την ομάδα της Πρέβεζας ήρθε στο 30ο λεπτό όταν ο Μπρούβας έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ και με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 40ο λεπτό ο Χασαϊ από πλευράς γηπεδούχων είχε ένα σουτ άουτ και ένα λεπτό αργότερα, ο Μπόμπορης με σουτ από πλάγια θέση έβαλε τις …βάσεις για τη νίκη του ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ γράφοντας το 2-0. Στο 45’ και σε μία αντεπίθεση των παικτών του Βασιλειάδη, ο Μπρούβας σέρβιρε την μπάλα στον Καρίπογλου ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0.

Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47’ ο Χασάι προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το λάθος της άμυνας των φιλοξενουμένων, αλλά εξ επαφής δεν μπόρεσε με το πλασέ του να νικήσει τον Λιάσκο ο οποίος έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Το τελικό 4-0 για τον ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ, διαμόρφωσε στο 56ο λεπτό ο Μπρούβας, ο οποίος έκλεψε την μπάλα στο κέντρο και κρέμασε τον Παχή.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ:

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΠΑΧΗΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ (33’ ΝΤΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΚΑΤΣΑΡΑΣ, ΦΟΥΡΛΗΣ, ΧΑΣΑΪ (72’ ΤΣΑΙΚΟΣ), ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΠΑΛΟΥΚΗΣ Ν. (58’ ΖΙΑΒΡΑΣ).

ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ: ΛΙΑΣΚΟΣ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ (88’ ΒΟΥΛΙΣΤΙΩΤΗΣ), ΡΙΣΤΑΝΗΣ (75’ ΚΤΕΝΑΣ), ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ Ρ. (80’ ΚΟΝΑΚΗΣ), ΓΚΙΝΙ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ.