Πήρε το γειτονικό ντέρμπι η Αναγέννηση Αχερουσίας!

Η Αναγέννηση Αχερουσίας επικράτησε στο γειτονικό ντέρμπι του ΠΣ Ένωση Πάργας με σκορ 3-2.

Η ομάδα της Πάργας κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκε στο σκορ στο 11ο λεπτό με τον Βασιλείου.

Η Αναγέννηση Αχερουσίας ισοφάρισε με ένα καταπληκτικό γκολ του νεαρού Πλιάκα με σουτ έξω από την περιοχή το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο η Αχερουσία μπήκε πάλι δυνατά και μετά από ωραία ενέργεια έγινε το 2-1 στο 60΄ με σκόρερ τον Βαγγέλη Τζίμα.

Στο 89΄ ο ΠΣ Ένωση Πάργας ισοφάρισε, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα (93΄) ο Ηρακλής Κοντοδήμας διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Αδάμ Βασιλάκης): Πάντας, Φαρμάκης, Ράπτης, Τσαβέλης Κ.,  Κοντοδήμας Δ.,  Πλιάκας, Κοντοδήμας Η..  Μπακίας, Τζίμας, Τσάβος, Λουκούμης.

ΠΣ Ένωση Πάργας (Γιώργος Πασχοδήμας): Λουκούμης, Λιάλιας, Ντόκος,  Βαγγέλης, Χάλκης, Παππάς, Βασιλείου, Ντάλας, Δημόπουλος, Τζάνης, Σερίφης.