Νίκη με ανατροπή ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, 3-1, τον ΠΑΣ Πρέβεζα

Την νίκη με 3-1 πήρε o ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου απέναντι στον ΠΑΣ Πρέβεζα.

DSC_0062

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την μεγαλύτερη ευκαιρία για να προηγηθούν στο σκορ όταν στο 27΄ μετά από φάουλ του Ιλιέφ ο Σταυρίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Παπαβασιλείου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Πρέβεζα στο 51΄προηγήθηκε 0-1 όταν ο Καρίπογλου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λιάσκου ανοίγοντας το σκορ.

DSC_0064

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι   ανέβασαν την απόδοση τους, πίεσαν, και πέτυχαν σε 22 λεπτά τρία γκολ, και πήραν την πολύτιμη νίκη με την ανατροπή αυτή.

Στο 71′ σουτ του Λαγού από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαβασιλείου κάνοντας το 1-1.

Στο 74′ χέρι του Φραγκολιού και ο κ. Ρίππης δείχνει το σημείο του πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Παππάς ο οποίος έκανε το 2-1. Μετά το πέναλτι αψιμαχία Τζίμα-Cela και ο κ. Ρίππης δείχνει την κόκκινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ Πρέβεζα και την κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ Αχέρων.

Στο 83′ σέντρα του Παππά και ο Τζίμας με κεφαλιά έκανε το 3-1.