Διπλό στην Κατούνα ο ΠΣ Πρέβεζας

Στάθηκε όρθιος ο ΠΣ Πρέβεζας στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΕΑΣ Κατούνας στο γήπεδο των Σφακιωτών, σε έναν αγώνα όπου σημάδεψε ο τραυατισμός του Σο, και η δεκάλεπτη διακοπή στο πρώτο μέρος.

Αγωνιστικά, παίχτηκε γρήγορο ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες, με πολλά λάθη και από τις δυο πλευρές στην τελική πάσα, που είχε σαν αποτέλεσμα λίγες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Ο ΠΕΑΣ Κατούνας παρουσιάστηκε με αρκετές ελλείψεις στη σύνθεσή του, πράγμα το οποίο φάνηκε αρκετά στην ανάπτυξη της ομάδας. Ο ΠΣ Πρέβεζας από την άλλη είχε την τύχη μαζί του, αλλά και το καθαρό μυαλό όταν χρειάστηκε για να πετύχει δυο γκολ στο πρώτο μέρος, σκορ που όπως φάνηκε από την εξέλιξη του έδωσε και τη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με τον Μπόμπορη να εκμεταλλεύεται ιδανικά λάθος του Καρφάκη και να πλασάρει για το 0-1. Ο ΠΣ Πρέβεζας μέσα σε πέντε λεπτά διπλασίασε τα τέρματά του, όταν ο Γκίνη σούταρε προς την εστία, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό αλλάζοντας πορεία, για να ξεγελάσει τον τερματοφύλακα της Κατούνας που την είδε να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος το ματς συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία για το 0-3, όταν ο Μπρούβας που βρέθηκε τετ α τετ με τον Καρφάκη, πλάσαρε τη μπάλα άουτ, ψηλά πάνω από τα δοκάρια της εστίας της Κατούνας. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βγουν στην αντεπίθεση, αλλά δεν είχαν την έμπνευση ώστε να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Λιάσκου.

Στο 75′ ένα σουτ του Λιάσκου Τ. που πέρασε στο ματς στη θέση του Σο, σταμάτησε στο δοκάρι, στη συνέχεια η μπάλα επέστρεψε στον ίδιο, ο οποίος μέσα στην περιοχή εκβίασε το πέναλντι με αποτέλεσμα ο κ. Ρίππης να του δείξει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και κόκκινη. Ο ΠΣ Πρέβεζας συνεχίζοντας με 10 το ματς και με την πίεση να μεγαλώνει από πλευράς Κατούνας, είδε την εστία του να παραβιάζεται στο 82ο λεπτό. Ο Τσελάι εκτέλεσε κόρνερ βρίσκοντας στην περιοχή τον Φέτση, ο οποίος με έξυπνη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα χαμηλά στη γωνία της εστίας του Λιάσκου ο οποίος δεν μπόρεσε σε καμιά περίπτωση να αντιδράσει.