Με ανατροπή η Δόξα Ωρωπού, 2-1 τον ΑΟ Πλαγιάς

Με πέναλτι του Βασίλη Κάππα τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, η Δόξα Ωρωπού  έφτασε με ανατροπή στο 2-1 επί του ΑΟ Πλαγιάς.

Η ομάδα του Βαγγέλη Φίντζου μπορεί να δυσκολεύτηκε και να αγχώθηκε, αλλά επικράτησε στο τέλος με 2-1 του ΑΟ Πλαγιάς, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής, και διατηρεί απόσταση ασφαλείας από τους υπόλοιπους.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κόντρα στη ροή του παιχνιδιού άνοιξαν το σκορ. Ήταν στο 19ο λεπτό, όταν κέρδισαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού της Δόξας και εκτέλεσε ο Μωραΐτης Β.

Η Δόξα Ωρωπού κατόρθωσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια προτού ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Ο Μαντούσης στο 33΄ με κοντινή προβολή έκανε το 1-1 και πλέον το δεύτερο μέρος θα ξεκινούσε με καλύτερη ψυχολογία, και με τον ΑΟ Πλαγιάς να αγωνίζεται με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μααχαλιώτη.

Στο 77΄ ο Κάππας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Καταγή, και η λύτρωση ήρθε τελικά στο 86′, όταν ο Διαμάντης ανατράπηκε από τον Κοκόλη Σ. και ο κ. Λαφαζάνης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Κάππας Β. και έγραψε το 2-1.

Διαιτητής: Λαφαζάνης

Βοηθοί: Φραγκούλης Π.-Ντόμαρης

Δόξα Ωρωπού (Βαγγέλης Φίντζος): Κάππας Π., Cela (66΄Κάππας Β.), Διαμάντης, Λύγκουρης, Μαντούσης, Κροκίδας (32΄Γκότσε), Χουλιάρας, Μπαλακέρας, Γιοβάνης, Σπυράκος (25΄Hyseni), Ναστούλης.

ΑΟ Πλαγιάς (Στράτος Καταγής): Καταγής, Κοκόλης Γ., Μαχαλιώτης Β., Μαχαλιώτης Α., Κοκόλης Σ., Καπότης, Μπουρδάρας Ε. (46΄Παξινός), Μωραΐτης Ι., Σταμουλάκης (68΄Καταγής Π.), Μωραΐτης Β., Βερύκιος.