Εύκολο απόγευμα για Τηλυκράτη, 4-0 τη Δόξα Ωρωπού (video)

Αρκετά εύκολο απόγευμα είχε ο Τηλυκράτης Λευκάδας  απέναντι στην Δόξα Ωρωπού καθώς επικράτησε με σκορ 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν εξ αρχής το ρυθμό τους κι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12’ με σουτ του Ορφανού, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Αγγέλου Μπέκα κέρδισαν πέναλτι στο 47΄ όταν ο Κτενάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά η μπάλα βρήκε το χέρι του Χουλιάρα και ο Ιασωνίδης που  ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κώτση, και να βάζει ένα πρόωρο τέλος στα όνειρα των γηπεδούχων.

Τέλος, το οποίο έδωσε ο Γιάννης Γεωργάκης (80΄) και ο Σταύρου (86΄) με δύο γκολ λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Φραγκούλης-Κέφης

Δόξα Ωρωπού (Βαγγέλης Φίντζος): Κώτσης, Διαμάντης (87΄Λιόντης), Ναστούλης (40΄Μπαλακέρας)Λύγκουρης, Μαντούσης, Χουλιάρας, Τσαλοκώστας, Γκότσε, Γιοβάνης, Σπυράκος (65΄Cela), Hyseni.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Άγγελος Μπέκας): Σκιαδάς, Μπουρδούβαλης, Καταγής Σ., Περιστέρης (65΄Θειακός), Κτενάς, Ορφανός (78΄Καταγής Γ.), Δημουλιάς, Βρεττός, Γεωργάκης (81΄Σταύρου).

Δείτε στο πιο πάνω βίντεο το 2-0 με τον Ιασωνίδη