Με χατ-τρικ Δαρδαμάνη, η ΑΕ Πρέβεζας 3-1 τον ΑΟ Παλαίρου

Με τον Δαρδαμάνη να κάνει χατ-τρικ, η ομάδα της Ένωσης νίκησε με 3- 1 την αντίστοιχη του ΑΟ Παλαίρου, στο «Αθανασία Τσουμελέκα», για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το ματς στην Πρέβεζα ανάμεσα στις ομάδες της ΑΕ Πρέβεζας και του ΑΟ Παλαίρου, και νικήτρια η Ένωση με 3-1, με πρωταγωνιστή τον Δαρδαμάνη που πέτυχε χατ-τρικ.

Η ομάδα του Κώστα Αμάραντου άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δαρδαμάνη . Στο 29′  μετά από ωραία κάθετη πάσα του Κουτρούμπα και πάλι ο Δαρδαμάνης σημείωσε το 2-0. Στο 37′ μετά από προσπάθεια του Ζέρη ο Δαρδαμάνης πέτυχε το τρίτο του προσωπικό γκολ διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.  Στο 48΄ ο ΑΟ Παλαίρου μείωσε με τον Στριφτάρη. Στο 62′ λίγο έλειψε να «τιναχτεί στον αέρα» ο αγώνας, αφού ο διαιτητής Ρούσος έδειξε την κίτρινη κάρτα στον Ζέρη για διαμαρτυρία. Ο Ζέρης ζήτησε επίμονα αλλά με κόσμιο τρόπο από το διαιτητή να μάθει το λόγο που δέχθηκε την κάρτα και τότε δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος

Βοηθοί: Παπαγεωργόπουλος-Λαζάρου

Α.Ε. Πρέβεζας (Αμάραντος): Βασιλάκος, Νικάκης (86′ Τσούτσης Χ.) , Νταλάρδας, Ζήσης (46′ Τσούτσης Κ.), Ζιώγκας, Πανταζής, Κουτρούμπας (48′ Γκούρας), Σκαμνέλος Χ., Δαρδαμάνης, Κώστας, Ζέρης.

Α.Ο. Παλαίρου: Καραΐσκος, Ράπτης, Στριφτάρης, Ασημάκης, Ματσίνγκος (46′ Κατσιλιάνος), Mecolli, Χρυσούλης, Τσακάλης, Λίτος, Ζέλος(81′ Ζουμής), Kalemi (46′ Μαγκανάκης).