Πέρασε και από την Πρέβεζα ο Πανλευκάδιος (video)

Χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Μπαλή και ο Κολοβός, ο Πανλευκάδιος επικράτησε με 2-0 της Ένωσης, στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας, ωστόσο το αγωνιστικό μέρος του ματς πέρασε σε δεύτερη μοίρα, λόγω των επεισοδίων στα τελευταία λεπτά του αγώνα και μετά τη λήξη της αναμέτρησης, στο χώρο των αποδυτηρίων.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, στο 27΄  ο Μπαλή με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (0-1), και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Κολοβός έκανε το 0-2.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας- Κούτρα

ΑΕ Πρέβεζας (Αμάραντος): Βασιλάκος, Σκαμνέλος Δ., Πανταζής, Ζήσης, Νικάκης (55’ Ντέντι), Κουτρούμπας, Σκαμνέλος Χρ., Νταλάρδας, Ζέρης, Ζιώγκας, Δαρδαμάνης.

Πανλευκάδιος (Κατηφόρης): Καϊσίδης, Τσελάι, Κοκόλης Χ.Σ., Βλάχος, Τριάντος, Μεϊντάνης, Κοκόλης Χ.Ζ. (86’ Στεριώτης), Μπαλή, Κολοβός, Χασακής (89’ Πετούσης), Τουλκερίδης (75’ Γουριώτης).