Άνετη νίκη για την ΑΕ Πρέβεζας με σκορ 4-1 απέναντι στον ΑΟ Πλαγιάς (βίντεο)

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις τελευταίες της εμφανίσεις αλλά και με την ευχέρεια που σκοράρει η ΑΕ Πρέβεζας.

Αυτή τη φορά πήρε άλλη μια μεγάλη σε έκταση νίκη στο «Αθανασία Τσουμελέκα» με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ Πλαγιάς με σκορ 4-1. Η ομάδα του Κώστα Αμάραντου ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασε στη νίκη.

Ο ΑΟ Πλαγιάς προηγήθηκε στο σκορ στο 24΄ με τον Σταμουλάκη, και εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση της Ένωσης που ισοφάρισε 1-1 με τον Δαρδαμάνη στο 34ο λεπτό (σκορ ημιχρόνου) και στη συνέχεια πέτυχε άλλα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος για να πάρει μια άνετη νίκη με 4-1. Στο 53΄ ο Κώστας έκανε το 2-1, και πέντε λεπτά αργότερα ο Δαρδαμάνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 65΄ ο Ζέρης.

Ο ΑΟ Πλαγιάς τέλειωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κοκόλη Σ.

Διαιτητής: Γκούμας

Βοηθοί: Κούτρα-Πάτσης

ΑΕ Πρέβεζας (Κώστας Αμάραντος): Βασιλάκος, Σκαμνέλος Δ. (70΄Μπαρκούζος), Ζήσης, Δαρδαμάνης, Σκαμνέλος Χ., Κουτρούμπας, Κώστας, Ζέρης, Νικάκης (46΄Νταλιάρδας), Ζιώγκας (70΄Μάρης), Πανταζής.

ΑΟ Πλαγιάς (Τάκης Παπαδόπουλος): Καταγής Γ., Κοκόλης Γ., Βερύκιος, Καταγής Π. (75΄Πετρουλής), Κοκόλης Σ., Μπουρδάρας Ε., Κολοκυθάς Θ. (60΄Παξινός), Μωραΐτης Ι., Σταμουλάκης, Μωραΐτης Β., Μπουρδάρας Ζ.