Εύκολα ο Αμβρακικός την ΑΕΚ Αρχαγγέλου

Εύκολη επικράτηση του Αμβρακικού Βόνιτσας με 4-0 επί της ΑΕΚ Αρχαγγελου. Οι γηπεδούχοι χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα, σκόραραν 2 φορές σε κάθε ημίχρονο καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν πρόβαλαν ουσιαστικά καμιά αντίσταση σε όλα τα 90′ της αναμέτρησης.

Το χορός των τερμάτων άνοιξε ο Χασάι στο 14′ με όμορφο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Το 2-0 σημειώθηκε στο 19′ όταν ο Θεράπος εκμεταλλεύτηκε κακή απομάκρυνση των αμυνομένων της ΑΕΚ και με ευθύβολο σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα Ισπογλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ανάλογη εικόνα ,με τον Αμβρακικό να σημειώνει το 3-0 με λόμπα του Γεωργαλή, ενώ στο 88′ ο ίδιος παίχτης με κοντινό πλασέ, έγραψε το τελικό 4-0.Ο Αρχάγγελος είχε 2-3 καλές στιγμές για να πετύχει το γκολ της τιμής αλλά οι φιλότιμες προσπάθειες, κυρίως του Τσενίκογλου Χ έπεσαν στο κενό.