Ευκολα ο Πανλευκάδιος την Πλαγιά.

Εύκολο απόγευμα είχε ο Πανλευκάδιος απέναντι στην Πλαγιά, όπου προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια και κάνοντας δύο τα τέρματά του μέχρι το δεκάλεπτο. Η ομάδα της Πλαγιάς παρατάχθηκε όπως ήταν φυσικό με αμυντικούς προσανατολισμούς και πέραν από το πρώτο δεκάλεπτο που ήταν φανερά εκτός αγώνα, έδειξε να τα μπαίνει στο παιγνίδι, χωρίς ωστόσο να μπορεί να απειλήσει, τελειώνοντας το ματς χωρίς τελική προσπάθεια προς την εστία των γηπεδούχων.

Πριν ακόμα καλά καλά ζεσταθούν οι δυο πλευρές, και ενώ η προσέλευση των λιγοστών φιλάθλων της αναμέτρησης συνεχιζόταν οι παίκτες του Πανλευκάδιου, Τσελάι και Τουλκερίδης συνδυάστηκαν υποδειγματικά μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με τη μπάλα να φτάνει στον τελευταίο και από κοντά να σουτάρει για το γκολ. 1-0 μόλις στο 2ο λεπτό.

Μέχρι να συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, ο Γουριώτης από αριστερά έκανε βαθιά διαγώνια μπαλιά προς την αντίθετη πλευρά, βρίσκοντας τον Χασακή. Ο επιθετικός του Πανλευκάδιου σε θέση βολής σούταρε από κοντά και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους γηπεδούχους, που παρ’ ότι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο της αναμέτρησης, δεν κατάφεραν να βρουν και πάλι δίχτυα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με Χασακή, Κολοβό Φλούδα και Τριάντο.

Στο 40′ ο Πανλευκάδιος κέρδισε πέναλντι σε χέρι του Βερύκιου ο οποίος σε ρόλο τερματοφύλακα αποσόβησε γκολ για τους γηπεδούχους και ως εκ τούτου ο διαιτητής της συνάντησης του έδειξε την κόκκινη κάρτα. Ο Κοκόλης που ανέλαβε την εκτέλεση αστόχησε και έτσι το ημίχρονο έληξε με το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος οι ρυθμοί έπεσαν περισσότερο, με το ματς να μην έχει να αναδείξει κάτι πέραν από το τρίτο τέρμα που πέτυχαν οι γηπεδούχοι με τον Κοκόλη ΧΖ περίπου στο 80′ και που έμελλε να σφραγίσει το τελικό σκορ.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος     Βοηθοί: Σφονδύλη-Νάστος