Πέρασε από τη Φιλιππιάδα (1-0) η ΑΕ Καραϊσκάκης

H ΑΕ Καραϊσκάκης πέρασε από τη Φιλιππιάδα, επικρατώντας με 1-0 του Εθνικού.

Ο Χαριτίδης στο 48΄ πέτυχε το “χρυσό” γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Με πολύ σημαντική νίκη «απέδρασε» η ΑΕ Καραϊσκάκης από την Φιλιππιάδα, όπου επικράτησε 1-0 του Εθνικού στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής και τον υποχρέωσε σε δεύτερη φετινή εντός έδρας ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επιθετικοί στο πρώτο μέρος αλλά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Η ομάδα του Γιώργου Γιάννου είχε την υπεροχή και στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Χαριτίδη στο 48΄, ύστερα από σέντρα του Μπουσινάκη.

Οι πολλές αλλαγές σε συνάρτηση με τον βαρύ αγωνιστικό χώρο έριξαν αισθητά τον ρυθμό του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν εξαιρετικά τα εναπομείναντα λεπτά κι έφυγαν με την πολύτιμη νίκη από τη Φιλιππιάδα.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Μωυσιάδης-Στεφούλης (Γρεβενών)

Εθνικός Φιλιππιάδας (Ηλίας Μαγκάκης): Μπαντής (58΄λ.τρ.Τρανουλίδης), Μαλλάτος, Κόμνος, Δημουλάς, Γιαννούλης, Λέντζος,  Νικολαΐδης, Τσακανίκας, Παπαρούνας, Γήτας, Λάππας (81΄Βέλεγκας)

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιώργος Γιάννος): Ραχιώτης, Καψάλης (35΄λ.τρ. Μαργαρίτης), Λάμπρου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας, Φέτσης, Γεωργιάδης (79΄Τσάκαλος), Μπουσινάκης (64΄λ.τρ.Δημητρίου), Χαριτίδης.