Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης νίκησε με 4-2 τη Νίκη Στεφάνης

Σ’ ένα ανοιχτό ματς, με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, η Φορτούνα Βαλανιδοράχης  νίκησε με 4-2 τη Νίκη Στεφάνης και επέστρεψε στις νίκες.

Πολύ καλό ματς και από τις δυο ομάδες που από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες παρόλο που ο αγωνιστικός χώρος δεν βοηθούσε λόγω των καιρικών συνθηκών.

Στο 12′ ο Νάνος Χρήστος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μετά από έξοχη κάθετη πάσα του Χριστοδούλου. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσα στο 24′ , και με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο 47΄ ο Νάνος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 2-1. Ο Τσεκούρας με σουτ κάνει το 3-1 στο 68′ και  5′ αργότερα άφησε την θέση του στον Νόνα ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του. Στο 80′ ο Νάνος σημειώνει χατ τρικ μετά από σέντρα του Νόνα, και η Νίκη Στεφάνης μείωσε σε 4-2 τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.