Χωρίς να δυσκολευτεί ο Τηλυκράτης

Χωρίς καμία δυσκολία πέρασε από την έδρα του ΑΟ Παλαίρου ο Τηλυκράτης, παίζοντας ειδικά στο πρώτο μέρος πολύ όμορφο ποδόσφαιρο. Με τον Γεωργάκη να βρίσκεται στην αρχική εντεκάδα και να ρίχνει ριπή τριών γκολ μέσα στα 15 πρώτα λεπτά, με Ορφανό να αναλαμβάνει τη συνέχεια και τον Περιστέρη να μοιράζει ασίστ ο Τηλυκράτης έφτασε στο 0-6, μετά και το αυτογκόλ του Χρυσούλη.

Μόλις στο 2′ ο Γεωργάκης σε κόρνερ πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους παίρνοντας την κεφαλιά και ανοίγοντας το σκορ.

Στο 12′ ο Καταγής Σ. δοκίμασε ένα σουτ όμως η μπάλα σταμάτησε στα σώματα των αμυντικών της Παλαίρου, ο Γεωργάκης έγινε κάτοχός της και με κοντινό σουτ έκανε το 0-2.

Στο 15′ άψογος συνδυασμός Περιστέρη-Γεωργάκη με τον τελευταίο να πλασάρει ιδανικά για το 0-3.

Συνεχίζοντας και φτάνοντας στο 32′, ο Ορφανός πήρε τη σκυτάλη στο σκοράρισμα μετά από συνδυασμό με τον Περιστέρη και έξοχο πλασέ.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε στο δέυτερο μερος, με τον Ορφανό να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση όταν κρέμασε τον Καραΐσκο για το 0-5 στο 61ο λεπτό.

Το τελικό 0-6 πέτυχε ο Χρυσούλης με αυτογκόλ στο 77′.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος   Βοηθοί: Μπάκος-Γκίζας