Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας πέρασε ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου νικώντας με 2-0 την ομάδα της Αναγέννηση Αχερουσίας σ΄ένα ποιοτικά καλό παιχνίδι.

Ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες που από φέτος θα αγωνίζονται στην Α΄ Κατηγορία, και εύλογα αμφότερες παρουσιάστηκαν ανέτοιμες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έψαχναν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο Β΄ ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού ήταν καλύτερη και στο 48΄ ο Λιόντος θα περάσει δυο αντίπαλους από τα αριστερά θα πασάρει στο σημείο του πέναλτι όπου ο Κίτσιος  με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 1-0.

Στο 51′ ο  Ηρακλής Αγίου Γεωργίου  κλείδωσε τη νίκη όταν ο Χρήστου με σουτ από κοντινή απόσταση διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Κέφης-Ζήκας

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου (Πάρης Ρακόπουλος): Ρίζος, Κιούρα, Σούκου, Βάσσιος, Παντελίδης, Χρήστου (79΄Νάστος), Έξαρχος (61΄Βλάχος), Λιόντος (75΄Ρίζος), Κίτσιος, Σερέτης (66΄Τσάπης), Σαλτογιάννης

Αναγέννηση Αχερουσίας (Βαγγέλης Πεπόνης): Τσαβέλης Δ., Φαρμάκης, Ιωάννου (28΄Τζίμας), Κοντοδήμας (53΄ Νάκος), Τσαβέλης Κ., Φράγκος, Κωστούλας, Τζιμούλης, Λουκούμης, Τσάβος, Πλακιάς.