“Πεντάσφαιρος” ο ΑΟ Πλαγιάς στην πρεμιέρα!

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τον ΑΟ Πλαγιάς, ο οποίος πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και έδειξε έτοιμος ενόψει της συνέχειας.

Πρώτο ημίχρονο

Από τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Θωμά Βασιλειάδη έδειξε ανωτερότητα και δημιουργούσε διαρκώς φάσεις. Πριν καν συμπληρωθούν τέσσερα λεπτά αγώνα, ο ΑΟ Πλαγιάς άνοιξε το σκορ με τον Φερεντίνο, ύστερα από κάθετη πάσα του Καταγή. Στο 9′ λεπτό ο Σταμουλάκης σκόραρε από κοντά και έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.  Στο 32΄ σουτ του Βασίλη Μωραΐτη στο οριζόντιο δοκάρι.

Δεύτερο ημίχρονο

Στο 58΄ κάθετη πάσα του Μωραΐτη Β. και ο Φερεντίνος με το δεύτερο προσωπικό γκολ στο ματς έκανε το 3-0. Στο 64΄ σουτ του Λιόντου απέκρουσε ο Καταγής και στη συνέχεια η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ. Ένα λεπτό μετά ο Ηρακλής είχε δεύτερο δοκάρι σε κεφαλιά του Σαλτογιάννη.  Έξι λεπτά μετά έγινε το 4-0 με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Βασίλης Μωραΐτης. Το “κερασάκι στην τούρτα” πέτυχε στο 90΄ ο Φραγκολιός με σουτ.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Αναγνωστάκης-Λαζάρου

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου(Πάρης Ρακόπουλος): Ρίζος, Κιούρα, Suku, Βάσσιος (63΄Βλάχος), Παντελίδης, Νάστος (84΄ Τσάπης), Έξαρχος (40΄ Χρήστου), Λιόντος, Κίτσιος, Σερέτης, Σαλτογιάννης.

Α.Ο Πλαγιάς (Θωμάς Βασιλειάδης): Καταγής, Φραγκολιός, Βερύκιος, Μαχαλιώτης, Καπότης, Τριαντακωσταντής, Φερεντίνος, Μωραΐτης Ι., Σταμουλάκης (71΄Καταγής), Μωραΐτης Β., Καταγής Β. (83΄Μωραΐτης).