Ήττα για τη Νίκη Λευκάδας από τον ΠΑΟΚ

Δεν μπόρεσε να επαναλάβει τον άθλο της απέναντι στον ΠΑΟΚ η Νίκη Λευκάδας, μιας και ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη με σκορ 72-56.

Οι παίκτριες του Ν. Δουβίτσα δεν κατάφεραν να μπουν στο ματς και βρέθηκαν από πολύ νωρίς να κυνηγούν το σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τη Νίκη πίσω με 13-7, διαφορά που έμεινε και μέχρι το ημίχρονο, το οποίο και έληξε με 30-24.

Στο δεύτερο μέρος η Νίκη αν και προσπάθησε να επανέλθει, είδε τη διαφορά να αυξάνεται, φτάνοντας στο -10 και στο 51-41 με τη λήξη της 3ης περιόδου. Η αναμέτρηση έληξε με σκορ 72-56. Από τη Νίκη ξεχώρισαν Γκιλ και Κρουκ που πέτυχαν 12 πόντους, όπως και η Ψυχογιού με 8.

Δεκάλεπτα: 13-7, 30-24, 51-41, 72-56

Διαιτητές: Δημάδης-Μελανίδης

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Κυρατζή 1 (3ασ., 4κλ.), Τελίδου 8 (1), Ρέντμον 11 (1), Σπανίδου 8 (10 ριμπ.), Σταυρίδου 18 (8 ριμπ., 2 ασ., 1κλ., 1 κοψ.), Κατωπόδη, Ταρπάγκου 2, Κλέμονς 24 (11 ριμπ.), Διαμαντίδου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 2 (8 ριμπ.), Αργυρού, Καμπουράκη 5, Γράψα 7 (1), Λογοθέτη, Κρητικού 3 (1), Ψυχογιού 8 (2), Ισκιόγλου 7 (1τρ., 7 ριμπ.), Γκιλ 12 (11 ριμπ., 3κλ.), Κρουκ 12.

Αθηναϊκός-Άρης Πετρούπολης 92-62
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας 55-76
ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 72-56
Ιπποκράτης-Τερψιθέα 49-51