ΜΑΤΣΑΡΑ!!!! Ηρακλής Αγίου Γεωργίου-Αναγέννηση Αχερουσίας 5-3!!!

Το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και την Αναγέννηση Αχερουσίας τα είχε όλα : Δύναμη ,πάθος, ανατροπές και το κυριότερο γκολ.

Οχτώ γκολ συνολικά στα 90 λεπτά του αγώνα . Τρία γκολ στο Α΄ ημίχρονο και πέντε στην επανάληψη. Το παιχνίδι είχε σκληρές αλλά όχι αντιαθλητικές φάσεις .

Η Αναγέννηση Αχερουσίας κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Τζίμα στο 13΄ και στο 24΄ για να μειώσει ο Ηρακλής 39΄ με τον Κολιό (ημίχρονο 1-2).

Με δυο προσωπικά γκολ του Κολιού στο 49΄ και 52΄ ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου πήρε κεφάλι στο σκορ με 3-2.

Στο 75΄ ο Παντελίδης με σουτ έκανε το 4-2, και στο 84΄ ο Πάνου Γ. με σουτ το 5-2.

Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια η Αναγέννηση Αχερουσίας ήταν να μειώσει το σκορ σε 5-3 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τον Κοντοδήμα Γ.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Μπάκος-Παναγιωτόπουλος

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου: Ρίζος Α., Νάστος, Juku, Τσίντζος, Κουτσογιάννης, Χρήστου (46΄Παντελίδης), Σολάκης, Ζάβαλης, Κίτσιος, Κολιός (86΄Ζαλακώστας), Πάνου Γ. (59΄ Πάνου Γ.).

Αναγέννηση Αχερουσίας: Πάντας, Φαρμάκης, Τζιμούλης (53΄ Ράπτης), Τσαβέλης, Κοντοδήμας Δ., Πλιάκας (82΄λ.τρ.Νάκος), Κοντοδήμας Γ., Μπακία, Τζίμας, Τσάβος, Λουκούμης (53΄Νίτσιος).