Με το δεξί στο 2016 η ΑΕ Καραϊσκάκης, επικράτησε της ΑΕ Φαρκαδόνας με 4-2

Η ΑΕ Καραϊσκάκης κατάφερε να κάνει ποδαρικό με το δεξί στο 2016 και να πάρει τη νίκη με 4-2, απέναντι στην ΑΕ Φαρκαδόνας.

Οι Παίχτες του Μίκι Τσίρκοβιτς, πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το 60’, αλλά μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, τους υποχρέωσε σε ήττα με 4-2.

Το πρώτο ημίχρονο οι παίχτες του Καραϊσκάκη ευτύχισαν να ανοίξουν το σκορ με γκολ από κόντρα, στο 20ο λεπτό με τον Λάμπρου, αλλά ο Διβανές τους χάλασε τα πανηγύρια 2 λεπτά μετά, με μια φωτοβολίδα έξω από την περιοχή που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ραχιώτη.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε με πολύ καλό ρυθμό, με τον Καραϊσκάκη να φτάνει στο 2ο τέρμα στο 32’ με τον ίδιο τρόπο, με τον Μπουσινάκη αυτή τη φορά να κάνει το σουτ, η μπάλα να κοντράρει σε πόδια των αμυντικών και αφού άλλαξε πορεία κατέληξε στα δίχτυα του Γεωργίου.

Οι Φαρκαδωνίτες δε το βαλαν κάτω και 5 λεπτά αργότερα, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Διβανέ στο κέντρο, έβγαλε πλάγια στον Μηνά, και αυτός με πολύ ωραία σέντρα στην καρδιά της άμυνας βρήκε τον Ετόφ που με κοντινό πλασέ έκανε το 2-2.

Η ΑΕΦ έδειχνε να κρατάει αυτό το σκορ αλλά στο 44’, ο Μποτωνάκης εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα της ΑΕΦ προς τα πίσω σούταρε με τον Γεωργίου αρχικά να διώχνει αλλά η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Χαριτίδη ο οποίος έκανε το 3-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραϊσκάκης συνέχισε να πιέζει με τον Γεωργίου να πραγματοποιεί εξαιρετικές αποκρούσεις και να κρατάει την ΑΕΦ στο παιχνίδι. Στο 66’ ο Νικούλης στάθηκε άτυχος αφού μετά από δυνατό σουτ που έκανε κ κόντραρε το πόδι του με πόδι αμυντικού του Καραϊσκάκη, ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο και αποχώρησε με το φορείο, ενώ τη θέση του πήρε ο Ψύρρας.

Στο 79’ σε μια γρήγορη αντεπίθεση ο Μπουσινάκης βρέθηκε ξανά απέναντι στον Γεωργίου και με κοντινό πλασέ έκανε το τελικό 4-2.

Α.Ε. Καραϊσκάκης : Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Χούσος (75΄ Δημητρίου), Κόλλινς, Χαριτίδης (87΄ Κατσούλας), Φέτσης, Ευαγγέλου (89΄ Τσάκαλος), Μπουσινάκης, Μποτωνάκης.

Α.Ε. Φαρκαδόνας: Γεωργίου, Φλώρος, Γιώτας, Ίλιεφ, Κουμπούρας, Μπασιάκας (28’ Νικούλης, 66’ Ψύρρας λ. τρ.), Μηνάς, Νάκος (46’ Γκαντιάς), Ετόφ, Διβανές, Ρετζιλάς