Χορταστική ισοπαλία στην Άρτα (2-2)

Ισόπαλο χωρίς νικητή τελείωσε το ματς της ΑΕ Καραϊσκάκης με τον Πιερικό για την 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 19΄ άνοιξαν το σκορ  με σουτ του Χούσου. Ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα (23΄), ο Κωνσταντίνου με δυνατό σουτ έφερε το ματς στα ίσια (1-1 σκορ ημιχρόνου). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Πιερικός κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεσε ανέλαβε ο Γεωργίου αλλά ο Σιαράβας, έπεσε σωστά και μπλόκαρε την μπάλα.

Στο 54’ ο Πιερικός πήρε προβάδισμα στο σκορ με πλασέ του Πέεφ, αλλά στο 71΄ ο Ευαγγέλου με κεφαλιά νίκησε τον Φιρινίδη για το τελικό 2-2.

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Κεντζιόπουλος (Καστοριάς)-Στεφούλης (Γρεβενών)

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιώργος Γιάννος): Σιαράβας, Παπανίκου, Λάμπρου, Δημητρίου (52΄ Φέτσης), Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (52΄ Καπετάνος), Αβραμίδης, Ευαγγέλου, Μπουσινάκης, Βασίλιεβιτς (78΄ Καβαλλάρης).

Πιερικός (Γιώργος Καμπερίδης): Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Ιορδανίδης, Γιαλαμίδης, Κωνσταντίνου, Γεωργίου (82΄ Κώτσιας), Τσιώλης (89΄ Παπαδόπουλος Σ.), Καράμπελας, Παπαδόπουλος Μ. (76΄ Τροΐρης), Πέεφ.