Βαθιά ανάσα για την ΑΕΚ Αρχαγγέλου μετά την επικράτηση επί του ΑΟ Καρυάς

Σπουδαία βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας νίκη πέτυχε σήμερα στο γήπεδο Σφακιώτων η ΑΕΚ Αρχαγγέλου με αντίπαλο τον ΑΟ Καρυάς, επικρατώντας δίκαια με σκορ 4-1.

Στο 32΄ λάθος στην άμυνα της Καρυάς, και ο Καρασαββίδης από κοντά έκανε το 0-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟ Καρυάς έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Αντωνίου στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ισπόγλου. Στο 49΄ και στο 74΄ ο Καρασαββίδης με δυο προσωπικά γκολ έκανε το 1-3. Στο 85΄ ο Σταύρακας με σουτ έκανε το 1-4.

Διαιτητής: Γκούμας

Βοηθοί: Μπάκος-Κώτσης

ΑΟ Καρυάς (Σπύρος Βλάχος): Χαλκιόπουλος, Μπουρσινός, Γούλας, Χαγιάννης, Ρεκατσίνας, Βλάχος (60’Βαγενάς), Νταλιάρδας, Γιαπλές, Σκέμπι, Λαυράνος (78’Χαλκιόπουλος), Μπίτα.

ΑΕΚ Αρχαγγέλου (Παναγιώτης Καραμούτσιος): Ισπόγλου, Μουρεχίδης, Σοφόπουλος, Αντωνίου, Ντέντι, Κοτένογλου, Λέζος (80’Γεωργατσέλης), Ζήσης, Τουμανίδης (84’Μυριούνης), Σταύρακας, Καρασαββίδης.