Στην επόμενη φάση ο Κεραυνός Θεσπρωτικού, 2-0 την Δόξα Ωρωπού

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας βρίσκεται ο Κεραυνός Θεσπρωτικού καθώς επικράτησε στο «Κατερίνα Θάνου» με σκορ 2-0 της Δόξας Ωρωπού.

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ο Κεραυνός Θεσπρωτικού στο 26ο  λεπτό, προηγήθηκε στο σκορ όταν ο Σπύρος Κούσης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κάππα.

Στο 31΄ ο Κεραυνός κέρδισε πέναλτι όταν μετά από σέντρα του Κώστα Φέκκα η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σπυράκου και ο κ. Νίκος Ρούσος κοντά στη φάση έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κώστας Φέκκας στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κάππα άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι τη μόνη καλή στιγμή που είχαν στο πρώτο ημίχρονο ήταν μια κεφαλιά του Σπυράκου  στο 39’ όπου η μπάλα πέρασε άουτ δίπλα από κάθετο δοκάρι του Ισπόγλου.

Στο 61΄ ο Σπύρος Κούσης βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Λύγκουρη και ο κ. Νίκος Ρούσος κοντά στη φάση έδειξε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι το σημείο του πέναλτι μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των παικτών της Δόξας Ωρωπού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο αρχηγός του Κεραυνού Στέφανος Κούσης ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.

Δυο λεπτά μετά το γκολ του Κεραυνού και συγκεκριμένα στο 63΄ η Δόξα Ωρωπού είχε τη μεγάλη ευκαιρία να μειώσει το σκορ και να μπει ξανά στο παιχνίδι αλλά η κεφαλιά του Μαντούση μετά από κόρνερ του Γκίνι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ισπόγλου.

Στο 76΄ σουτ του Κώστα Φέκκα στο οριζόντιο δοκάρι, και στο 78΄ πλασέ του Μαντούση έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Μουρεχίδης στην τελευταία καλή φάση του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Νίκος Ρούσος, με βοηθούς τους Χουλιάρα και Σίσκα.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Ανδριανός Παπαδήμας): Ισπόγλου, Μπόμπορης Α., Τζιάκος Δ., Τζιάκος Γ., Μουρεχίδης, Ρακόπουλος, Μπόμπορης Β., Κούσης Στ., Φέκκας Κ. (82΄Φέκκας Γ.), Κούσης Σπ., Γεωργαλής (90΄Χουλιάρας).

Δόξα Ωρωπού (Βλάσσης Ναστούλης): Κάππας, Κάτσανος (57΄Babi), Κώστας, Κροκίδας (82΄Κοψάρης), Σπυράκος, Ντόντης, Χουλιάρας (57΄ Μαντούσης), Γκίνι, Διαμάντης, Λύγκουρης, Τουμανίδης.