Πέρασε από τον Λούρο ο Πανλευκάδιος (1-2)

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πανλευκάδιος επί του Θριάμβου Λούρου με 2-1, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασε δίκαια στο δεύτερο σερί «τρίποντο».

Ο Θρίαμβος Λούρου από την άλλη πλευρά μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Κατούνα  στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε να…ξεφουσκώνει και να μένει από δυνάμεις, και ηττήθηκε για δεύτερο σερί ματς.

Το συγκρότημα του Γιώργου Κώνστα κατάφερε να αιφνιδιάσει, καθώς προηγήθηκε με 1-0 στο 7΄ με σουτ του Χρήστου Δήμα. Στο 11΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανλευκάδιο όταν κεφαλιά του Χασακή η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μήτσιου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47΄ σουτ του Χασακή στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τουλκερίδης από κοντά με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μήτσιου και έκανε το 1-1, και στο 69΄ ο Κοκόλης Χ.Ζ. με σουτ να δώσει προβάδισμα νίκης στους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Τσόγκας-Μπάκος

Θρίαμβος Λούρου (Γιώργος Κώνστας): Μήτσιος, Λιόντος (83΄Ζάχος), Κοντογεώργος, Δήμας Χ., Δήμας Θ., Λέτσος, Κολιός (51΄λ.τρ. Γκολάκου), Ντόντης, Ζάκκας, Ναστούλης, Κόκκαλης (58΄Φέκκας).

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Καϊσίδης, Τσελάϊ, Κοκόλης Χ.Σ., Βλάχος, Τριάντος, Φλούδας, Κοκόλης Χ.Ζ. (81΄Στεριώτης), Μπαλί, Κολοβός, Χασακής (83΄λ.τρ.Πετούσης), Τουλκερίδης (77΄Γουργιώτης).