Εύκολη νίκη για τους Παίδες της Νικόπολης Πρέβεζας

Mε το δεξί μπήκαν στις υποχρεώσεις τους οι παίδες της Νικόπολης Πρέβεζας καθώς στον πρώτο τους αγώνα για την Α΄ φάση του Β΄ ομίλου της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016, επικράτησαν εύκολα με σκορ 99-37 της Α.Ε. Καναλακίου.
Η ομάδα του Σπ. Πολίτη έδειξε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα τα δόντια της με αποτέλεσμα να βρίσκεται πολύ νωρίς μπροστά με 10 πόντους διαφορά από την ομάδα του Τζομάκα Ελ. (14-4). Η συνέχεια δεν έφερε αλλαγές, οι παίχτες του Καναλακίου δε μπόρεσαν να αντιδράσουν, με την Σ.Κ. Νικόπολη να ξεπερνά τους τριάντα πόντους διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα (42-14).
Από εκεί και περά όλα είχαν πάρει το δρόμο τους για την πρώτη νίκη της Σ.Κ. Νικόπολη, η οποία ανέβαζε συνεχώς τη διαφορά με την Α.Ε. Καναλακίου να μην μπορεί να βρει λύσεις και να σταματήσει τον επιθετικό οίστρο των παιχτών της Νικόπολης,
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τη Νικόπολη να νικά με σκορ 99-37 έχοντας κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016.
Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ (ΣΠ. ΠΟΛΙΤΗΣ): ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 13, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ 7, ΦΙΦΗΣ 7, ΣΙΣΚΑΣ 13, ΚΟΛΕΤΣΗΣ 7, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ Γ. 4, ΜΠΕΛΛΟΣ 8, ΔΟΝΟΣ 13, ΣΟΥΡΔΗΣ 5, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 2, ΜΠΑΚΑΛΗΣ 14, ΠΑΥΛΙΔΗΣ 6,
Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (ΤΖΟΜΑΚΑΣ ΕΛ.): ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΤΖΙΜΟΥΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ 4, ΦΟΥΡΚΗΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΠΟΛΥΖΟΣ, ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ 5, ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 3, ΓΕΩΡΓΑΣ 10, ΚΟΛΙΟΥΣΗΣ 4, ΓΚΙΩΞΗΣ 11.