Με νίκη ξεκίνησε το Β’ γύρο ο ΠΕΑΣ Κατούνας

Νίκη για τον ΠΕΑΣ Κατούνας στο ντέρμπι της ουράς, καθώς υπέταξε με 1-0 την μαχητική (για άλλη μια φορά) ομάδα της ΑΕΚ Αρχαγγέλου των μυρίων προβλημάτων.

Η αναμέτρηση ειχε χαρακτήρα ντέρμπι σε όλο το 90λεπτο και όλα προμήνυαν πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Τελικά ένα πολύ όμορφο τέρμα του Καλογερή λίγο πριν ανάπαυλα έκρινε και τον νικητή, με τους φιλοξενούμενους να τα έχουν και με την τύχη τους, καθώς στο 80′ και 93 απώλεσαν κλασικές ευκαιρίες για να δραπετεύσουν έστω με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σε γενικές γραμμές οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν με πειραματική 11αδα να παρουσιαστούν ανταγωνιστικοί και να ισορροπούν μετά το 60′ του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγωνα:

13′ Σουτ απο τον Λογοθετη η μπαλα διπλα απο το δοκαρι του Ισπογλου

14′ Παραλληλη μπαλια του Τουμανιδη στο δευτερο δοκαρι της εστιας του Καρφακη,ο Σταυρακας δεν προλαβαινει να στειλει τη μπαλα στα διχτυα προ κενης εστιας

20′ Πλασε του Λογοθετη στην κλειστη γωνια του Ισπογλου,η μπαλα στην καθεη δοκο του Αρχαγγελου

43′ Φαουλ του Καλογερη,ο Ισπογλου σε κορνερ

44’Δυνατο σουτ του Καλογερη(υστερα απο λαθος των αμυνομενων),η μπαλα στην απεναντι γωνια του Ισπογλου,1-0

59’Καρφωτη κεφαλια, η αποκρουση του αγωνα απο τον Ισπογλου,που αποσοβει το 2-0!

81′ Μπερδεμα Καρφακη-Λογοθετη,ο νεοεισελθων Μυριουνης με σουτ προς την ανυπερασπιστη εστια σημαδευει την καθετη δοκο της Κατουνας!

90+ Κορνερ του Αρχαγγελου,εξεπαφης κεφαλια του Μυριουνη, η μπαλα γλυφει το καθετο δοκαρι του Καρφακη!

Διαιτητής: Γκούμας  Βοηθοί: Φραγκούλης – Λάζαρης