Μεγάλη νίκη η Φορτούνα Βαλανιδοράχης , 5-1 τον Αμβρακικό Βόνιτσας

Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης επικράτησε με 5-1 του Αμβρακικού Βόνιτσας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των play out της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στην αγωνιστική εικόνα του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αμβρακικού είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν τις εκμεταλλεύτηκε, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα του Τάκη Κασκάνη.

Το συγκρότημα του Ηρακλή Στασινού, έκανε εξαιρετικό ξεκίνημα και μόλις στο 4ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Άρη Παληογιάννη.

Στο 15΄ ο Νόνας με σουτ έκανε το 1-1 για την Φορτούνα.

Ο Αμβρακικός Βόνιτσας είχε μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθεί και πάλι στο σκορ αλλά το σουτ του Χασακή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσοβίλη.

Στο 35΄ η Φορτούνα έφτασε κοντά στο 2-1 αλλά το σουτ του Νόνα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Παχή.

Στο 56΄ η Φορτούνα Βαλανιδοράχης πήρε προβάδισμα, όταν μετά από κόρνερ του Μήτου ο Χριστοδούλου με κεφάλια έκανε το 2-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γιάννης Τζίμας με σουτ έκανε το 3-1.

Ο Πέτρος Νόνας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 75ο λεπτό, έκανε το 4-1. Διαστάσεις…θριάμβου, έδωσε ο Σούπε που στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Κωνσταντίνου-Κέφης

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Τάκης Κασκάνης): Τσοβίλης, Νικολάου, Παππάς, Νόνας (76΄Μήτος Α.), Σούπε, Μήτος Κ., Τζίμας Ν., Δημητρίου (59΄Τζίμας Ι.), Ιωάννου, Χριστοδούλου, Τσεκούρας (61΄Τσάλης).

Αμβρακικός Βόνιτσας (Ηρακλής Στασινός): Παχής, Ριστάνης, Γεωργαλής, Καρπούζος (62΄Τσαβαλάς), Ιωάννου, Τσόκας, Χαϊδάκης (79΄Ζήκας), Παληογιάννης (76΄Ρέππας), Μπεκιάρης, Χασακής, Γκολάκου.