Mικτή Nέων: Θεσπρωτία – Πρέβεζα/Λευκάδα 3-0

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής, η ομάδα Νέων της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας γνώρισε την ήττα με 3-0 από την αντίστοιχη της Θεσπρωτίας.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Νέους της Θεσπρωτίας να κάμψουν την αντίσταση της Πρέβεζας/Λευκάδας. Τις βάσεις για την νίκη των Θεσπρωτών έβαλε με τα δυο προσωπικά του γκολ ο Σπύρος Τσώνης (2-0),για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο ο Ηλίας Φλούδας με σουτ έξω από την περιοχή.Στην επανάληψη η ομάδα του Μιχάλη Γκίκα κατέβασε στροφές δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να τις μετατρέψει σε γκολ, με το 3-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Γκίκας Μιχάλης): Ντάνης, Κατσέλης, Φλούδας, Τζώρτζης, Διαμάντης Μ., Βαγγελής, Τσώνης, Καφτάνης, Λύγκας, Διαμάντης Ε., Παπαδόπουλος.
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (Ντούρος Χρήστος): Καταγής, Σιαβίκης, Ναστούλης, Τσάτσος, Τάσσης, Γατσέλος, Φερεντίνος, Γκαρτζονίκας, Λογαράς, Καραμπέτσος, Στούπας.

πηγή: theball.gr