Mικτή Παίδων: Θεσπρωτία – Πρέβεζα/Λευκάδα 3-3

Συνεχίζουν αήττητοι οι παίδες της Θεσπρωτίας μετά την σημερινή ισοπαλία με την πολύ δυνατή ομάδα της Πρέβεζας/Λευκάδας με 3-3.

Σε ένα παιχνίδι που επιφύλαξε πολλές συγκινήσεις και χορταστικό θέμα η Θεσπρωτία κατάφερε στο τελευταίο πεντάλεπτο να πάρει τον χρυσό βαθμό της ισοπαλίας.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7΄με τον Λεωνίντ Μίνα. Στο 32΄υστέρα από εκτέλεση κόρνερ του Διαμάντη, ο  Αλέξανδρος Φερεντίνος με γυριστό ψαλιδάκι έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1). Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί τα παιδιά του Χρήστου Ντούρου πήραν εκ νέου το προβάδισμα με γκολ του Νίκου Σπυράκου (1-2)στο 35΄.
Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ημιχρόνου ο Δημήτρης Ντούροςανέβασε το σκορ στο 1-3 για την Πρέβεζα. Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω, ανέβασαν την απόδοση τους  και κατάφεραν με σουτ του Δημήτρη Ράπτη έξω από την μεγάλη περιοχή στο 78΄να μειώσουν σε 2-3 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρουν την ισοπαλία με κεφαλιά του Σπύρου Διαμάντη ύστερα από σέντρα που έβγαλε ο Προκοπίου.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Αντωνίου Μιχάλης): Κοράκης, Ντρίτσος, Γούσιας, Δόσης, Φερεντίνος Σ., Αδαμίδης, Διαμάντης, Λώλης, Διαμάντης, Φερεντίνος Α., Αντωνόπουλος.
Έπαιξαν και οι: Μπάλλα, Προκοπίου, Αθανασιάδης, Ράπτης, Λιάκος.
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (Ντούρος Χρήστος): Τσόλκας, Μπέλλος, Παπαγεωργίου, Γεωργόπουλος, Κίτσιος Γ., Παπαδιώτης, Μπαρλαγιάννης, Ράμμος, Τσουμελέκας, Σπυράκος, Μίνα.
Έπαιξαν και οι: Πλατυπόδης, Ντούρος, Πατακιάρας, Γερονικολός, Κονάκης.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου η μικτή Παίδων της ΕΠΣ Θεσπρωτίας βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 2 νίκες και 1 ισοπαλία.

Βαθμολογία (σε 3 αγ.): —βαθμοί—τέρματα
1. Θεσπρωτία —7–11-4
2. Πρέβεζα/Λευκάδα —5–11-3
3. Άρτα —2–0-5
4. Κέρκυρα —1–1-11

πηγή: theball.gr