Μεγάλη νίκη ΑΟ Μύτικα επί του Μαραντοχωρίου

Διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Μύτικα ο αγώνας ανάμεσα στον Α.Ο. Μύτικα και στον Αυγερινό Μαραντοχωρίου για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας αγωνιστικής περιόδου 2015-2016.

Πολλά γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Παλάντζα να ανοίγει το σκορ υπέρ του Μύτικα μόλις στο 3ο λεπτο του αγώνα  με ένα πολύ ωραίο σουτ αλλά ένα μόλις λεπτό αργότερα  ο Σκληρός για το Μαραντοχώρι βρίσκει το δρόμο για τα δίχτυα και ισοφαρίζει σε 1-1. Πριν καλά- καλά έρθει η ισοφάριση, ο Παληογιάννης διαμορφώνει το 1-2 μετά από σέντρα του Κούτσικου. Ακολούθησε  ένας πολύ δυνατός αγώνας με σκληρές φάσεις και εκεί που φαινόταν ότι η ομάδα της Λευκάδας είχε το πάνω χέρι,  ο Παλάντζας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 32ο λεπτό σκοράρει πάλι για το 2-2 και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 33ο  λεπτό ο Miftiou κάνει το 3-2 με την ομάδα του Μύτικα να έχει συνέλθει μετά από τα δυο απανωτά γκολ και να  ανταποδίδει. Μάλιστα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα  στο 43ο  λεπτό, ο Μύτικας Γ. διαμορφώνει το 4-2 μετά από λάθος της άμυνας του Μαραντοχωρίου,  που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Μετά από ένα γεμάτο πρώτο ημίχρονο με έξι γκολ , το δεύτερο ημίχρονο άρχισε πολύ χλιαρά χωρίς τελικές φάσεις και από τις 2 ομάδες  μέχρι το 65ο λεπτό όταν ο Μουτσάϊ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τουμανίδη και διαμορφώνει  το 5-2 υπέρ των γηπεδούχων. Στο 68ο λεπτό μετά από σέντρα του Κούτσικου ο Θεριανός μειώνει σε 5-3, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΡΟΥΣΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΑΣΧΟΣ – ΜΠΑΚΟ

Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ: ΝΤΙΤΣΟΣ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, ΛΕΛΟΒΑΣ, MIFTIOU(ΜΥΦΤΑΡΑΙ), ΜΥΤΙΚΑΣ Σ., ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ(ΜΑΚΗΣ), ΜΥΤΙΚΑΣ Γ(ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ)., ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΟΥΤΣΑΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΜΑΤΙΚΟΙ: ΝΤΟΜΑΡΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΥΦΤΑΡΑΙ,ΝΙΤΣΑΣ, ΜΠΕΚΑΣ, ΝΑΤΣΟΣ, ΜΑΚΗΣ.

ΜΑΡΑΝΤΟΧΩΡΙΟΥ: ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ(ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ), BRAHO, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ(ΣΚΛΗΡΟΣ Χ), ΣΚΛΗΡΟΣ Η(ΣΤΡΑΓΑΛΙΝΟΣ).

ΑΝΑΠ/ΜΑΤΙΚΟΙ: ΣΤΡΑΓΑΛΙΝΟΣ, ΦΑΤΟΥΡΟΣ, ΖΑΜΠΕΛΗΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΦΑΒΒΑΣ, ΣΚΛΗΡΟΣ Χ.

πηγή http:prevezatoday