Πέρασε από τον Λούρο η Φορτούνα Βαλανιδοράχης με χατ τρικ του Νόνα

Η Φορτούνα Βαλανιδοράχης με χατ τρικ του Πέτρου Νόνα και ένα γκολ του Τσεκούρα πέρασε (4-1) από τον Λούρο καθώς επικράτησε της Νίκης Στεφάνης.

Ο πρώην άσος του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του και φρόντισε να λάμψει με τα τρία τέρματά του.

Η ομάδα της Βαλανιδοράχης μπορεί να δυσκολεύθηκε στα πρώτα 45΄ λεπτά της αναμέτρησης για να βρει διαδρόμους για την περιοχή της εστίας της Νίκης Στεφάνης καθώς οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες, αλλά όταν ο Νόνας άνοιξε τον δρόμο στο 50ό λεπτό όλα άλλαξαν.

Πριν ακόμη συνειδητοποιήσουν οι γηπεδούχοι πως ήταν πίσω στο σκορ, ο Τσεκούρας στο 58΄ σημείωσε και το δεύτερο γκολ της Φορτούνας Βαλανιδοράχης. Στο 68΄ ο Νόνας έκανε το 0-3, και έκλεισε τον λογαριασμό του στο ματς στο 75ό λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 89΄ σε 4-1 με πέναλτι του Νάση.