Οδυσσέας Νυδριού – Αμβρακικός Βόνιτσας 0-1

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε ο Οδυσσέας Νυδριού, από τον Αμβρακικό Βόνιτσας και έτσι έσπασε το αήττητο σερί των τεσσάρων αγωνιστικών, για την ομάδα του Χρήστου Βάννα. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης, ο Ντόντης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Χωρίς τις μεγάλες φάσεις εξελίχθηκε το ρπώτο 45λεπτο του παιχνιδιού, με το 0-0, να αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, με τους 22 ποδοσφαιριστές να ψάχνουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο και τους φιλοξενούμενους να έχουν μια καλή στιγμή με τον Γκίνι.

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και μόνο όταν ο Ντόντης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 60΄ λεπτό, έβαλε μπροστά την ομάδα, οι γηπεδούχοι έχασαν 3 καλές ευκαιρίες με τους Σταύρου, Θεράπο και Γαζή Ι., χωρίς όμως να έρθει το γκολ της ισοφάρισης.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν. – Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ. , KΩΤΣΗΣ Θ.

Οδυσσέας Νυδριού(Βάννας): Κυριακίδης, Μανωλίτσης, Θειακός, Αργυρός, Γεωργάκης, Καλογερής, Καρτάνος(52΄ Χρυσοβιτσάνος), Ζουριδάκης(75΄ Βερύκιος), Γαζής Ι., Σταύρου, Θεράπος

Αμβρακικός Βόνιτσας(Φίντζος): Καρδάνης, Νταλάρδας, Γεωργαλής, Μαργέτης, Ιωαννού – Σαρτζής, ντόντης, Γκολάκου(80΄ Ρέππας), Παπαδόπουλος, Γκίνι(89΄ Τσώλης), Μπακοχρήστος, Μπεκιάρης(86΄ Τσαβάλας)

πηγή: lefkadasportnews.gr