Πέρασε σαν άνεμος από το Κανάλι ο Αυγερινός

Ουδεμία αλλαγή στη βαθμολογική κατάταξη του Α’ Ομίλου της Β’ κατηγορίας, μιας και η πρώτη πεντάδα συνέχισε με νίκες.
Ο Αυγερινός Μαραντοχωρίου πέρασε σαν άνεμος από την έδρα του Ερμή Καναλίου με σκορ 0-5 και σκορερς τους Παληογιάννη, Κούτσικο και Θεριανό.

Ο Ερμής δεν έδειξε πολύ μεγάλη αντίσταση στην ενδυναμωμένη ομάδα του Αυγερινού Μαραντοχωρίου και βρέθηκε στο ημίχρονο πίσω με σκορ 0-2. Το 0-1 έγραψε ο Κούτσικος, όταν ο τερματοφύλακας του Ερμή απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε, όμως ο έμπειρος επιθετικός στην επαναφορά δεν χαρίστηκε.
Το 0-2 πέτυχε ο Παληογιάννης εκμεταλλευόμενος λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και όπως ήταν φυσικό έστειλε την μπάλα στο πλεκτό, στέλνοντας τις δυο ομάδες με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος ο Αυγερινός συνέχισε να κάνει παιγνίδι και στο 60′ ο Κούτσικος βρήκε τον Παληογιάννη στην περιοχή κι αυτός απο κοντά σούταρε για το 0-3. Ο Θεριανός περίπου 10 λεπτά μετά με κοντινή κεφαλιά μέσα από την περιοχή έκανε το 0-4 και το τελικό 0-5 και πάλι ο Θεριανός λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Μπαΐλης   Βοηθοί:Σφονδύλη, Σίσκας