Περίπατος το τελευταίο ματς της χρονιάς για Τηλυκράτη

Με περίπατο έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2015 οΤηλυκράτης, καθώς επικράτησε πολύ εύκολα του Κεραυνού Θεσπρωτικού με το σκορ στη λήξη του αγώνα να δείχνει 7-0. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι που παρουσίασαν απώλειες στην εντεκάδα, κυρίως λόγω των κόκκινων καρτών που δέχτηκαν την προηγούμενη αγωνιστική, δεν έδειξαν σε καμιά περίπτωση το αληθινό τους πρόσωπο.

Ο Τηλυκράτης με το καλημέρα, και πριν ακόμα οι παίκτες προλάβουν να ζεσταθούν για τα καλά, κέρδισε πέναλτι όταν σέντρα του Βρεττού σταμάτησε σε χέρι αμυντικού, μέσα στην περιοχή. Το πέναλντι ανέλαβε να εκτελέσει ο πλέον σπεσιαλίστας, Κώστας Ιασωνίδης, πετυχαίνοντας το 6ο του γκολ για φέτος και το 1-0 στην αναμέτρηση, μόλις στο 2ο λεπτό.

Ανάλογη η συνέχεια, με τον Καταγή Γ. να εκμεταλλεύεται ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων σε σουτ του Γεωργάκη και από κοντά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Χορός των γκολ συνεχίστηκε σε έντονο ρυθμό, καθώς οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να μη βρίσκουν τα πατήματά τους στο ματς, να μη μπορούν να ακολουθήσουν τον ξέφρενο ρυθμό των γηπεδούχων και να δέχονται τρίτο γκολ στο 12′. Ο Δημουλιάς με κάθετη έβγαλε στον κενό χώρο τον Καταγή Σ. κι αυτός πλασάρε χωρίς δυσκολία τον Κιτσαντά.

Στο 17′ σειρά του αρχηγού για τον Τηλυκράτη για να σκοράρει, όταν βρέθηκε στην περιοχή και πλάσαρε από πάνω τον τερματοφύλακα του Κεραυνού, ο οποίος είδε την εστία του να παραβιάζεται και 5η φορά, στο 23′ όταν ο Ορφανός από θέση τετ α τετ έκανε το 5-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Τηλυκράτης που έριξε ρυθμούς, ανέβασε τον δείκτη στο 7-0 με δυο προσωπικά τέρματα του Γεωργάκη, φτάνοντας στο επιβλητικό 7-0, αφήνοντας πίσω μια χρονιά με πολλά και ανάμεικτα συναισθήματα.

Διαιτητής: Ποντίκης    Βοηθοί: Κούτρα-Μαυροκέφαλου