Νίκη Σφακιωτών και πρωτιά

Με νίκη συνέχισε η ομάδα του ΠΑΣ Σφακιώτες απέναντι στην Αναγέννηση Τσουκαλάδων, μια νίκη που έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα, μετά και την ήττα του Μαραντοχωρίου, αλλά και το Χ του Αγίου Πέτρου, να μπει οδηγός στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Νίκη με σκορ 3-0 από την ομάδα του Πάνου Πολίτη, που παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα στην αναμέτρηση. Στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε μέτρια αλλά ακόμα κι έτσι κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με ατομική ενέργεια του Ζάτσε στο 40′

Στην επανάληψη οι Σφακιώτες παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι, δημιούργησαν ευκαιρίες και και έδωσαν εύρος τριών τερμάτων στη νίκη τους. Το 2-0 πέτυχε ο Βερύκιος από κοντά, έπειτα από απόκρουση του τερματοφύλακα των Τσουκαλάδων σε προσπάθεια του Ζάτσε. Το τελικό 3-0 γράφτηκε με αυτογκόλ, όταν ο Ζάτσε εκτέλεσε κόρνερ και οι παίκτες της Αναγέννησης, στην προσπάθειά τους να διώξουν έστειλαν τη μπάλα στην εστία τους.