Σούλι Παραμυθιάς-Αστέρας Παραποτάμου 1-0

Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα δυνατό φιλικό είχαν όσοι βρέθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Παραμυθιάς.
Το Σούλι επικράτησε με 1-0 του Αστέρα χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Φώτης Τάσιος.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις με τον Αστέρα να χάνει την ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ καθώς το σουτ που επιχείρησε ο Φέιμ Κάσο απέκρουσε ο τερματοφύλακας Γαλάνης. Αλλά και οι γηπεδούχοι είχαν καλές ευκαιρίες να προηγηθούν με τον Γιωργάκη και Ντούμα.
Στην επανάληψη το Σούλι άνοιξε το σκορ ύστερα από ψηλοκρεμαστό σουτ του Φώτη Τάσιου. Οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια αντέδρασαν αλλά μια το δοκάρι και μια ο Τάσος Γαλάνης είπαν όχι σε Φειμ Κάσο (δοκάρι) και Γιάννη Γκόλια (δεν ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος καθώς απέκρουσε ο Γαλάνης) αντίστοιχα. Με το 1-0 να είναι και το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης.
Σούλι Παραμυθιάς: Γαλάνης Τ., Μπέλλος Αλ., Ντούμας, Διαμάντης, Βάσιος, Κύργιος, Βένος, Γιωργάκης, Τάσιος, Χαντζάρας, Ντόκος.
Έπαιξαν και οι: Τσάγκας, Λύγκας, Γαλάνης Θ., Αντωνόπουλος.
Αστέρας Παραποτάμου: Βενέτης, Σουλιώτης, Μπάρκας, Μητσέλος Στ., Γιαννακός, Μητσέλος Αλ., Γιάκης, Κάσο, Καλέσης, Νάκος, Γκόλιας.
Έπαιξαν και οι: Πανταζής, Παπανδρέου, Ντίτορας, Γκόγκος, Διαμάντης

πηγή: theball.gr