Το πρόσωπο της αγωνιστικής: Γιώργος Κολιός

Το πρόσωπο της 8ης αγωνιστικής είναι ο επιθετικός του Θριάμβου Λούρου Γιώργος Κολιός, που με δυο προσωπικά του τέρματα έφερε το ματς στα ίσα ανάμεσα σε Θρίαμβο Λούρου και Δόξα Ωρωπού. Ο Γ. Κολιός παρακολούθησε από τον πάγκο το πρώτο μέρος όπως και ένα δεκάλεπτο από το δεύτερο, βλέποντας την ομάδα του να δέχεται δύο γκολ εντός έδρας και την ήττα να μοιάζει το πιο πιθανό σενάριο εκείνες τις στιγμές, στο τοπικό ντέρμπι.

Ο Γ. Κολιός κατάφερε να σκοράρει όμως στο 87′, αλλά και στο αμέσως επόμενο λεπτό, όταν η αναμέτρηση είχε γίνει γκραν γκινιόλ, με τις ευκαιρίες να διαδέχονται η μια την άλλη. Στο 87′ έκανε το 1-2 με προβολή και στην αμέσως επόμενη φάση για τον Θρίαμβο έφερε το ματς στα ίσια με κεφαλιά, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του και αποφεύγοντας μια ήττα εντός έδρας από τη γειτονική Δόξα.

Μιλήσαμε με τον Γιώργο Κολιό για την αναμέτρηση και μας είπε: Ήταν ένα άσχημο αποτέλεσμα για μας αν και όπως εξελίχθηκε το ματς, το να λες κάτι τέτοιο μπορεί να φαίνεται υπερβολικό. Η ομάδα παρουσιάστηκε κουρασμένη καθώς είχαμε ένα δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη με τον Πανλευκάδιο στο κύπελλο.Θέλαμε πολύ την νίκη αλλά δεν τα καταφέραμε. Πρέπει να ξεχάσουμε αυτο το παιχνίδι και να επικεντρωθούμε στην δύσκολη συνέχεια. Είμαστε μια ομάδα με νέο προπονητή και πρέπει να δουλέψουμε πολύ στις προπονήσεις για να εμπεδώσουμε την καινούρια φιλοσοφία. Είμαι όμως σίγουρος, πως στο τέλος του πρωταθλήματος θα εκπληρώσουμε τους στόχους που έχουμε θέσει σαν Θρίαμβος Λούρου.

Ο Γιώργος είναι 24 χρονών και αγωνίζεται στην αριστερή πτέρυγα της ομάδας του Λούρου, ενώ οι περγαμηνές του είναι αρκετά γεμάτες, με θητεία σε ΠΑΣ Γιάννενα Κ20, ΠΣ Πρέβεζας, Κεραυνό Θεσπρωτικού και Εθνικό Φιλιππιάδας, σε Δ’ και Γ’ εθνική.