Γκολ ανά 67 λεπτά ο Χούσος!

Ο Μάριος Χούσος της ΑΕ Καραϊσκάκης είναι στην κορυφή των σκόρερ της Football League με μόνο ένα ματς ως βασικός.

Την καλύτερη συχνότητα σκοραρίσματος με βάση τα λεπτά συμμετοχής έχει να επιδείξει ο Μάριος Χούσος της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Ο πρωτοεμφανιζόμενος στη Football League ποδοσφαιριστής μετράει τρία γκολ και “χτυπάει” ανά 67′ στο πρωτάθλημα, αφού συμπεριλήφθηκε στο βασικό σχήμα των Αρτινών μόνο στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής με τη Σπάρτη (άνοιξε το σκορ στη νίκη 2-1 της ομάδας του).

Να σημειωθεί ότι τα δύο γκολ στο εκτός έδρας 0-2 επί της Βέροιας τα είχε πετύχει αφότου αντικατέστησε τον τραυματία Νικηφόρο Τσοντάκη. Συνολικά ο 30χρονος παίκτης έχει παίξει στη Football League 202 λεπτά σε τέσσερις συμμετοχές.

Την ίδια ώρα οι άλλοι τοπ σκόρερ του πρωταθλήματος (από 3 γκολ έκαστος) χρειάζονται περισσότερα από 100 λεπτά κατά μέσο όρο για να δράσουν.

Ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος του Άρη χτυπάει ανά 107′, ο Γιώργος Ξύδας του ΑΟ Χανιά Κισσαμικού ανά 110′, ο Άγγελος Χαντί του ΟΦΗ ανά 120′, όπως και ο Ούγκο Κάιπερς του Εργοτέλη.

πηγή: footballleaguenews.gr