Ισοπαλία (2-2) ανάμεσα σε Θύελλα Κατσικά και Τηλυκράτη Λευκάδας

Ισόπαλος με σκορ 2-2 αναδείχτηκε ο Τηλυκράτης Λευκάδας με τη Θύελλα Κατσικά με τον για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο 5’ με σουτ του Γραμματικόπουλου από σέντρα του Καταγή.

Στο 27’ ο Λέτσο απέκρουσε τη μπάλα σε σουτ του Μαρούλη.

Σουτ του Πολυχρόνη στο 34′ η μπάλα στην αγκαλιά του Λέτσο.

Η Θύελλα έφτασε στην ισοφάριση στο 41’, όταν ο Μελιγγιώτης έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε το χέρι του Ντατίδη με τον διαιτητή να δίνει το πέναλτι και ο Πάνος εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1.

Στις καθυστερήσεις η Κατσικά έφερε τούμπα το ματς και πέτυχε το 2-1 με τον Περβανά να κερδίζει τη μπάλα με το κεφάλι από τον αντίπαλο του να κάνει το σουτ και να τη στέλνει στα δίχτυα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στην επανάληψη, ο Ντατίδης αστόχησε με κεφαλιά στο 52’ και στο 55’ ο Πατσιούρας με τα ακροδάχτυλα έδιωξε τη μπάλα στο σουτ του Περιστέρη.

Στο 67’ ο Παπαρούνας σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 70’ ο Πετράκος για τον Τηλυκράτη εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά αστόχησε ο Κολοβός σε κενή εστία.

Στο 77’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Αλοπούδη από τον Τσουμάνη και ευστόχησε ο Φέτσης για το 2-2.

Η Θύελλα έχασε σημαντικές στιγμές να πάρει τη νίκη, όταν στο 88’ ο Λέτσο είπε όχι σε τετ α τετ του Παπαρούνα και στη συνέχεια αστόχησε ο παίκτης της Θύελλας και στις καθυστερήσεις ο Λέτσο και πάλι έδιωξε τη μπάλα σε σουτ του Τουρμούσογλου.

Διαιτησία: Λεωνίδας (Φάλτακας- Μπάλας)

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Πατσιούρας, Μελιγγιώτης (73’ Τάτσης), Λισγάρας, Κολιούσης, Πάνος, Τσουμάνης, Γούλας (73’ Γιωτάκης-86’ Πλατιάς), Πολυχρόνης, Μαρούλης (61’ Τουρμούσογλου), Παπαρούνας, Περβανάς.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γιάννης Νταλακούρας): Λέτσο, Κυπαρρίσης (53’ Αλοπούδης), Καταγής, Ντόβας, Κούσας, Ντατίδης (53’ Πετράκος), Tσελάι, Βάννας, Περιστέρης (65’ Κολοβός), Φέτσης, Γραμματικόπουλος.

πηγή: passports.gr